Opraviť HomePod stojí rovnako ako kúpiť nový kus!

0

Nový inteligentný reproduktor od Apple vyšiel na trh len niekoľko dní dozadu a už sa ukazujú jeho prvé negatívne stránky. Určite vieš, že okrem vyššej ceny oproti konkurencií ($349) prichádza aj s perfektným audiom a funkciami, ktoré môže ponúknuť jedine Apple. Čo ak sa však táto nádherná krabička poškodí? Jej oprava môže byť skoro taká drahá ako cena nového produktu. 

Pokazený HomePod

Ver alebo nie, je to niečo, čo doma mať skutočne nechceš. HomePod sám o sebe nestojí málo, minimálne nie v porovnaní s konkurenciou. Cena za opravu napríklad takého napájacieho kábla či horného „dotykového displeja“ môže byť až $279. To ale stále nie je všetko. K tejto cene treba prirátať aj $20 za robotu a daň, ktorá sa v USA platí v rôznych štátoch ináč. Výsledná suma tak bez problémom preskakuje hranicu $300 a to je asi najväčší problém. Za $349 sa bude predávať celkom nový kus. Ak ho teda rozbiješ prípadne sa ti rozbije mimo záruky (ktorá je v USA len 1 rok), máš smolu.

Netreba ale zabúdať na program AppleCare+, ktorý je samozrejme dostupný aj pri tomto produkte a jeho cena na dva roky je viac ako príjemná. Stojí $39, takže nič horibilné. Ak máš doma ale deti či domáce zvieratá, ktoré by sa teoreticky mohli postarať o domácu mini-katastrofu, oplatí sa ju zainvestovať. Apple bude s najvyššou pravdepodobnosťou v takomto prípade meniť starý HomePod za úplne nový, nebude sa teda konať nákladná oprava, ktorá by sa spoločnosti neoplatila. Predsa len je výrobná cena niekde inde ako tá predajná.

Pokiaľ sa ti tento produkt páči, nemusíš sa na Slovensku naozaj ničoho báť. U nás stále platí 2 ročná záruka a niekde budeš mať možnosť HomePod poistiť proti poškodeniu tak ako telefón. Problémom je ale fakt, že ani len nevieme odhadnúť, kedy sa k nám vôbec dostane. Predpokladáme, že až vtedy, keď bude Siri poznať náš roný jazyk a to ešte veru potrvá!

Apple HomepPod - svetapple.sk

Apple HomepPod – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk