Hodinky Apple Watch sú v súčasnosti asi najpopulárnejšie a zároveň najznámejšie inteligentné hodinky na celom svete, hoci na trhu nie sú zas až tak dlho. Beží na nich operačný systém WatchOS 2, ktorý plne spolupracuje s iOS, vďaka čomu si užívateľ hodinky rozšírenejšie nastavuje. Najnovšie sa objavilo video, ako len 15 ročný Billy Ellis, vytvoril aplikáciu, ktorá dokáže prezentovať OS X Yosemite na displeji Apple Watch!

OS X Yosemite pre Apple Watch? Áno, od 15 ročného chlapca!

Je to celkom šialenstvo, že len pred niekoľkými rokmi mali počítače obrovské CRT monitory a výkon, ktorý má dnešný iPhone dosahovali len tie najlepšie počítače za tisíce dolárov. Hold, doba postupuje raketovým tempom dopredu a to platí aj pre technológie, ktoré sa neuveriteľne rýchlo vyvíjajú. Najnovšie sa podarilo len 15 ročnému vývojárovi spustiť svoju demo aplikáciu OS X Yosemite na hodinkách Apple Watch!

- Reklama -

Nie, nerobíme si srandu, skutočne sa mu to podarilo a jeho cieľom bolo vraj ukázať to, ako sa tento operačný systém začne otvárať aj na tak maličkom displeji, ako na hodinkách Apple Watch. Možno by bolo zaujímavé, keby sa Apple rozhodlo priniesť podobný operačný systém pre všetky platformy, ale to by potom asi nebol taký populárny a hlavne ovládanie by sa mnohým určite nepáčilo.

15 ročný talent, ktorý dokázal spustiť tento simulátor na hodinkách Apple Watch nemá za sebou prvý projekt. Už dávnejšie sme ti priniesli článok o tom, ako tento chalanisko (vtedy ešte len 14 ročný) dokázal na Apple Watch rozbehať iOS 4.2.1. Uvidíme, čo nám ukáže najbližšie, no simulácia OS X Yosemite na hodinkách Apple Watch je určite dosť veľký úspech. No, niekto tu má skvelú budúcnosť pred sebou a to podotýkame, že má len 15 rokov! 🙂

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here