Ako sa zdá, anonymné nehlasovania bômb a strašenie verejnosti stále ľudí po celom svete neprešlo a táto “zábavka” sa týka aj spoločnosti Apple. Práve tá totiž mala mať údajne v jednom zo svojich obchodov skrytú bombu ale ako sa napokon ukázalo, išlo len o planý poplach, no doplatili na to zákazníci, ktorí prišli o prednášku režiséra Isaom Yukisada, ktorý mal v daný deň v Apple Store vystupovať.

Bomba

Celý tento nepríjemný incident sa odohral v Japonsku, kde mal dnes v jednom z obchodov Apple Store rečniť režisér Isaom Yukisada. Žiaľ svojej poobedňajšej prednášky sa nedočkal a rovnako tak sa jej nedočkali ani tí, ktorí sa do obchodu prišli pozrieť, pretože nejaký neznámy anonym nahlásil bombu a tak museli absolútne všetci priestory obchodu opustiť. Po tom, ako sa na miesto činu dostala polícia a kompletne prehľadala celú budovu, zistila, že išlo len o planý poplach s účelom zastrašiť a pobaviť sa nad ľudským strachom a obavami.

- Reklama -

Osobne na podobných “srandách” nevidíme nič vtipné, nakoľko len komplikujú život iným, ktorí za duševnú poruchu autora podobného skutku skutočne nemôžu. Na strane druhej sa ale ukázalo, že aj keď išlo o anonymný list a bola takmer istá pravdepodobnosť, že sa v priestoroch obchodu žiadna bomba nenachádza, spoločnosť Apple okamžite zareagovala a všetko podrobne prehľadala, pričom ochránila životy svojich zákazníkov.

Netreba zabúdať ani na to, že akonáhle sa po hodinovej prehliadke obchodu profesionálnym tímom policajtov potvrdila správa o falošnom poplachu, Apple otvorilo svoje brány pre ľudí stojacich pred obchodom, aby sa ochránili pre nebezpečným tajfúnom, ktorý v súčasnosti prechádza cez celé Japonsko.

Tokyo Apple Store - svetapple.sk
Tokyo Apple Store – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.