Určite nie sme jedinými vášnivými hráčmi herných konzol ako je Xbox One či Playstation 4. Aj keď sa priznáme, že najčastejšie hry hrávame na stolnom PC, je tu niečo, čo takémuto hraniu chýba. Jednak je to kvalitný ovládač a po druhé zase tituly, ktoré vychádzajú ako exkluzivity pre dané konzoly, spomenieme napríklad Gran Turismo 6 či Uncharted 4. Sony by chcelo tento problém eliminovať a hranie hier preniesť aj na Mac.

Playstation na Macu?

Celé je to veľmi jednoduché, no pravdepodobne vytvoriť niečo také,čo tu budeme nižšie popisovať nie je až také ľahké. Sony totiž chce preniesť stream hier z obrazovky televízie, poprípade niektorých smartfónov na Windows PC či Mac OS X. Povieš si, áno ľahká vec, jednoducho budú streamované hry a my len budeme používať obrazovku nášho Macu, všetko pobeží v skutočnosti v našej obývačke. Streamovanie hier v dnešnej dobe určite nie je žiadna novinka, no akonáhle sa do niečoho podobného pustí gigant, akým je SONY, treba myslieť na to, že musí fungovať absolútne tip-top!

Plynulosť všetkých pohybov, žiadne trhance, super kvalitný obraz vo vysokom rozlíšení. Veľa krát sa totiž pri takomto hraní stáva to, že akonáhle zadáš nejaký povel na klávesnici či displeji, hra sa spamätá po kratučkej časovej odozve, takže ty musíš celý čas akoby čakať. Všetko to býva oneskorené a to by mal Remote Play od spoločnosti Sony vyriešiť. Už žiadne trhance ale len vysokokvalitné hranie, ktoré si užije naozaj každý. A čo je na tom najlepšie? Netreba na to ani nijak extra veľký výkon. Uvidíme, ako bude vyzerať ovládač, keď vyjde v použiteľnej forme, no my sa naň tešíme už dnes!

zdroj: 9to5mac.com

 

 

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here