Kedysi sme kvalitu videa na našich smartfónoch príliš neriešili. Prvý a ani druhý iPhone ho dokonca nevedeli natáčať. S touto funkciou prišiel oficiálne až model 3GS v roku 2009. Doba sa však rýchlo menila a už iPhone 4 a neskôr iPhone 4S posunuli kvalitu záberov na úplne inú úroveň.

Práve v týchto časoch sa Apple začalo viac zameriavať na oblasť fotografie a videa. Zariadenia získali vyššie rozlíšenie, optickú stabilizáciu obrazu, spomalený režim a ďalšie, čím sa z iPhonu stalo oveľa univerzálnejšie zariadenie. Za približne desať rokov sa jablková spoločnosť vypracovala až na absolútny vrchol a dnes sú jej produkty porovnávané s tou najlepšou konkurenciou.

Dokonalé porovnanie vo všetkých smeroch

V dnešnom teste sa môžete pozrieť na to, ako obstojí iPhone 12 Pro Max vs Samsung S21 Ultra vs OnePlus 8 Pro vs Google Pixel 5. Postaral sa oň talentovaný tvorca Parker Walbeck, ktorý má na svojom YouTube kanáli aktuálne cez 1,5 milióna odberateľov.

Skúške bola vystavená kvalita záberov, režimy, možnosti nastavenia a používateľské rozhranie defaultných apiek či dokonca aj ergonómia používania. Výsledok si už pozrite sami v priloženom odkaze nižšie.

Napíšte nám do komentára, ktorý z uvedených smartfónov natáča podľa vášho názoru najlepšie video. Je to iPhone 12 Pro Max alebo niektorý z jeho konkurentov?

Prečítajte si tiež  HomeOS - všetko, čo o ňom zatiaľ vieme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.