Pokiaľ patríš medzi fanúšikov nemeckej automobilky Porsche a taktiež amerického Apple, pravdepodobne si na správnej adrese. Spoločnosť, ktorá vyrába už niekoľko desaťročí tie najkrajšie športové automobily a v poslednej dobe už aj luxusné limuzíny či SUV sa rozhodla, že do svojich vozidiel nebude montovať systém Android Auto ale namiesto toho zvolí riešenie od Apple, CarPlay. Problém je vraj v tom, že Android Auto zbiera priveľa informácií.

Porsche si vyberá CarPlay

Porsche už vlastne nie je len značka vyrábajúca rýchle športové automobily. Je to značka vyrábajúca rýchle a luxusné športové automobily. Už na rok 2017 si chystá svoju premiéru úplne nový model Porsche 911 a teda jedno z najikonickejších vozidiel celej automobilky. Práve preto bude musieť mať vo svojom počítači len tie najšpičkovejšie funkcie. Nájdeme tu napríklad Apple CarPlay, ale ten, čo by chcel využiť Andorid Auto bude len márne hľadať. Automobilka ho na plnej čiare odpísala.

Problém je v tom, že Google je príliš zvedavý. Android Auto zbiera napríklad informácie o rýchlosti motora, o otáčkach motora, o polohe škrtiacej klapky či o teplote oleja a chladiacej kvapaliny. Google na aute spraví viacmenej OBD2 a informácie, ktoré získa posiela na neznáme miesto. Apple je však úplne iný. Ani jedna z vyššie uvedených vecí ho vôbec nezaujíe a k súkromiu vodičov je veľmi tolerantný. Prakticky jediná informácia, ktorú si z vozidla preberá je tá, či sa hýbe alebo stojí. Túto informáciu využije prakticky okamžite, aby počas jazdy mohol obmedziť niektoré funkcie CarPlay, aby zbytočne nerozptyľovali vodiča. Navyše Apple nikam nič neposiela.

Ak budeš teda značne majetnejší a budeš si chcieť ísť kúpiť nové Porsche 911, pravdepodobne si budeš musieť zadovážiť iPhone namiesto svojho Androidu, pretože CarPlay je už dnes veľmi obľúbený!

Prečítajte si tiež  Apple vydal prvú beta verziu iOS 17.1 a iPadOS 17.1: Čo nové prináša?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.