Slúchadlá AirPods sú prvé bezdrôtové slúchadlá od Apple. Logicky sú tak aj veľmi očakávaným produktom. Napriek tomu nad dostupnosťou nových slúchadiel AirPods visí veľký otáznik. Apple ich malo totiž začať predávať na konci októbra, ale chvíľku pred začatím predaja oznámilo, že „potrebuje viac času“. My ti však prinášame informáciu od spoločnosti Alza, ktorá na svojej webovej stránke uviedla očakávaný dátum predaja.

Niekoľko nejasností

Nikto moc nevie, čo presne znamená vyjadrenie Apple „potrebuje viac času“ a hlavne kvôli čomu má spoločnosť problém dodržať očakávaný termín. Krátko na to, ako sa objavila táto informácia, pršla správa, že AirPods sa začnú predávať až v januári. Toto tvrdenie potom ale vyvrátila iná informácia od nemeckého resellera, ktorý tvrdil, že sa bezdrôtová Apple slúchadlá začnú predávať tento týždeň. Nakoniec najnovšia informácia prišla včera, že výroba AirPods začne v decembri, aby ich Apple stihol ponúknuť ešte pred Vianocami, čo je vcelku logické…

mmef2_av1

Alza očakáva december

Zdá sa, že posledná správa je už pravdivá a v podstate dáva aj najväčší zmysel, pretože jeden z najäčších e-shopov na Slovensku či Česku – Alza na svojich stránkach prezradil, že AirPods očakáva v decembri tohto roka. V redakcií si preto myslíme, že taký veľký e-shop ako Alza, by takúto iinformáciu nepriniesol len tak, preto má u nás veľkú dôveryhodnosť.

battery_large

Začiatok predaja a dostupnosť a cena

Slúchadlá by sa tak mali začať predávať približne o mesiac. Tu sa ale naskytá otázka dostupnosti. Tú spoločnosť tento rok veľmi nezvláda. Príkladom by mohla byť nedostupnosť farby Jet Black, či Pluskové modely. Je teda otázne či ich bude dostatok pre všetkých, ako dobre sa budú predávať a či aj po začatí predaja na ne nebude potrebné čakať ďalší mesiac alebo dva, než dorazia do rúk ich majiteľov. Cena týchto bezdrôtových sluchadiel je pomerne vysoká a to konkrétne takmer 183€. Táto suma je za slúchadlá podľa mňa dosť vysoká a to som zvyknutý na vyššiu cenovku Apple produktov. Spoločnosť by ale mohla staviť na kvalitu (koniec koncov ako pri väčšine produktov) a tým túto cenu aspoň trošku kompezovať.

apple-airpods-datum-alza

Analytické predpovede

Podľa investičnej spoločnosti Barclays začne Apple vyrábať AirPods na začiatku decembra. Prvá várka by však mala byť pomerne „obmedzená“, pretože sa stihne vyrobiť 10-15 miliónov kusov. Nikto však nevie, či bude toto množstvo na začiatok stačiť alebo ho bude prebytok. Otázne je či budú AirPods predajný hit alebo prepadák.

Prečítajte si tiež  Beats Studio Buds + sú v zľave. Majú rovnaký hardvér, ako AirPods no sú lacnejšie

https://youtu.be/RdtHX15sXiU

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk