Poznáme prvé podrobnosti o procesore M1X

Spoločnosť Apple začala riešiť vývoj a produkciu svojich vlastných čipov pre Mac. Založené sú na architektúre ARM a okrem vysokého výkonu poskytujú aj fantastickú energetickú úspornosť. Výsledky procesora M1 zaujali aj profesionálov. Apple to využíva vo svoj prospech a pokračuje vo vývoji ďalších verzií.

Ako uvádza posledný únik od leakera LeaksApplePro, začiatkom budúceho roka by sme sa mohli dočkať čipu s označením M1X. Táto verzia má zdieľať so súčasnou M1-tkou rovnakú platformu, no po technickej stránke bude výrazne prepracovanejšia.

Vo vnútri môžeme očakávať 12-samostatných jadier, pričom osem z nich bude zameraných na výkon a štyri na energetickú efektivitu. V situácii, keď budete vykonávať nenáročné procesy, počítač bude čerpať minimum energie. Akonáhle ale príde na potrebu vysokého výpočtového výkonu, M1X poskytne všetko čo potrebujete.

Táto konfigurácia by mala byť predstavená spolu s MacBookom Pro 16″, no zrejme ju môžeme očakávať aj v menšej, 13/14″ verzii. Nechajme sa prekvapiť.

Apple môže osadiť procesor M1X aj do Macu mini. Nenápadný stolný počítač by získal náskok nad špičkovým Macom Pro (7x drahším zariadením).

Na záver len dodáme slová utajeného zdroja tejto správy. „Pokiaľ si myslíte, že M1 je rýchly, ešte ste nevideli M1X“. Finálne marketingové meno nie je na 100% potvrdené, no v rámci viacerých únikov sa zhoduje. Čo poviete na takúto technológiu vo vnútri našich počítačov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zakázať vysúvanie ovládacieho centra v aplikáciach či zamknutej obrazovke
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.