WWDC priniesla okrem nových operačných systémov a iPadov aj jedno zariadenie, ktoré veľa ľudí ani nepochopilo. Prečo by malo predstavovať práve Apple reproduktor? Navyše keď vlastní spoločnosť Beats? No na pravú mieru by sme mali uviesť tých, ktorí si myslia, že je to len reproduktor. Je to totižto oveľa viac, v podstate ide o takú domácu stanicu, ktorá sa prepojí s našimi zariadeniami a bude nám nápomocná kedykoľvek, keď to budeme potrebovať!

HomePod

Obrovský reproduktor, ktorý si môžeš zakúpiť buď to v bielej alebo vesmírne šedej farbe. Apple HomePod je skrátka dizajnovo nádherný a určite padne väčšine fanúšikom jablkovej spoločnosti do oka. V zásade ide o takú domácu stanicu, ktorá bude fungovať na prehrávanie hudby. Kedykoľvek však potrebuješ, dokáže aktivovať Siri a pomocou mnohých mikrofónov zistiť tvoju požiadavku. Následne ti na ňu samozrejme odpovie.

- Reklama -

Celkové audio je super, pretože zvuk dokáže smerovať tak, aby sa dokázal odrážať od stien. Hudbu je teda počuť v celej miestnosti kvalitne. Toto zariadenie obsahuje špeciálne technológie, vďaka ktorým sa v priestore dokáže bezproblémov zorientovať.

Okrem iného je tu zaujímavý aj fakt, že ide asi o najinteligentnejší reproduktor súčasnosti, nakoľko v ňom sídli čip Apple A8. Ten síce nie je najnovší, používal sa ešte pri iPhone 6/6 Plus, avšak stále je až príliš výkonný na produkt tohto druhu. V súčasnej dobe ho nájdeme ešte napríklad v Apple TV 4. generácie. HomePod sa zatiaľ nepredáva a u nás začne predaj až na budúci rok.

Ak sa teda nedostaneme k tomuto produktu v krajine, kde by mal predaj začať skôr, asi si na našu recenziu budeš musieť počkať. Tak či onak, je veľmi zaujímavé sledovať, že sa Apple vydalo aj celkom inou cestou, ktorá bola doteraz pre túto spoločnosť nevídaná. Aj keď pravda je tiež taká, že vo svojich HomeKit balíčkoch už niečo naznačil. Určite ale nie takýto produkt!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.