Spoločnosť Apple nepredáva len samotné počítače, smartfóny či tabety ale aj všetko to, čo k ním patrí. Napríklad taká legendárna klávesnica Wireless Keyboard sa štandardne dodáva k veľkému iMacu a už dlhé roky patrí medzi najkrajšie klávesnice na trhu. Povedzme si však narovinu, že už je trošku zastaralá a zaslúžila by si nástupcu. Ten možno príde skôr ako by sme očakávali.

Nová Wireless Keyboard

Nová klávesnica by podľa všetkého mala prísť už tento rok a okrem noviniek, ktoré by sa mali týkať predovšetkým dizajnu, dostane aj nové technologické riešenia. Jedným z nich je napríklad podsvietenie, ktoré tej súčasnej Wireless Keyboard doslova chýba. Na svete je naozaj veľké množstvo ľudí, ktorý na svojom Macu pracujú po tme ale z dôvodu, že nevidia na klávesnicu si musia zasvietiť. Na MacBookoch je klávesnica podsvietená už dlhé roky.

- Reklama -

Ďalšou novinkou by mohla byť absencia zadnej trubice na baterky. Predsa len už žijeme v roku 2015 a veci na baterky sú tak trochu zastaralé. Klávesnica by teda mala dostať vlastnú batériu, ktorá by sa nabíjala jednoducho cez Lightning či možno USB C konektor. Po nej by samozrejme vstavanú batériu mala dostať aj Magic Mouse, ktorá tiež používa klasické tužkové baterky.

Prečítaj si tiež: Aké bohaté je Apple?

Dizajn klávesnice bude samozrejme kompletne pozmenený a pravdepodobne sa dočkáme väčších tlačidiel s fontom San Francisco, ktorý Apple zavádza postupne do každého systému a hardwaru. Pripomínať bude klávesnicu z 12″ MacBooku. To, či ponúkne aj rovnaký systém stláčania kláves nie je jasné, nakoľko v tomto prípade nie je potrebné šetriť na hrúbke. Dizajn by mal byť potom dostupný hneď vo viacerých farbách a farebných kombináciách, vďaka čomu bude Wireless Keyboard zapadať do nových produktov spoločnosti Apple.

 

Apple Wireless Keyboard 2015 White

Apple Wireless Keyboard 2015 Space Grey

Apple Wireless Keyboard 2015 Gold

Apple Wireless Keyboard 2015 Gold White

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here