Predaje iPhonu od roku 2007 do 2020

Všetko to začalo v roku 2007, keď Steve Jobs predviedol revolučný iPhone 2G. Toto zariadenie ponúkalo dotykové ovládanie cez 3,5″ kapacitný displej, jednoduchý fotoaparát bez možnosti natáčania videa, integrovaný iPod, Mail či Safari a mnohé ďalšie vymoženosti. Veľa fanúšikov nevie, že firma v tomto smartfóne nepoužila App Store. Ten sa objavil až o rok neskôr, v iPhone 3G.

Ako išiel čas, zariadenie sa postupne menilo a prispôsobovalo zákazníkovi. iPhone 4 dostal kvalitnejší displej a dovolíme si tvrdiť, že aj revolučný dizajn. Potom prišiel iPhone 5 (s trochu väčším displejom) a následne generácia 6/6 Plus, ktorá úplne vyvrátila pravidlá o ovládaní zariadenia jednou rukou. Vo videu nižšie sa jasne ukazuje, že bola do dnešných dní najúspešnejšou zo všetkých.

Z prvého iPhonu sa podarilo predať niečo vyše 6 miliónov kúskov. Najpopulárnejší model (iPhone 6) potom zaznamenal 222 miliónov predajov. Od júna 2007 do apríla 2020 sa podarilo dostať k zákazníkom cca 1 143 924 814 smartfónov.

Ak by sme mali označiť jeden model, ktorý nezaznamenal veľký úspech, určite to bol experimentálny iPhone 5C z roku 2013. Za celý čas si ho kúpilo cca 24 miliónov ľudí, čo je číslo, ktoré prekonal aj iPhone 3G z roku 2008 či iPhone SE (1.gen) z roku 2015.

Pozrite si video nižšie a do komentára nám napíšte, kedy ste si kúpili svoj prvý iPhone a o aký model išlo? Ostali ste platforme iOS verní alebo ste preskočili aj ku Androidu?

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako vyzerá falošný iPhone 11.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.