Na svete je pomerne veľké množstvo iPhonov, ktoré boli upravené luxusnými materiálmi a na trhu ponúkané za niekoľko násobne vyššiu cenu. Len nedávno sme vás informovali o iPhone 2G v úprave za viac ako 176 tisíc dolárov. Na Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond sa to ale ani z diaľky nechytá.

Pozrite sa na iPhone 6 za viac ako 48 miliónov dolárov!

Pokiaľ by ste si zakúpili najdrahší iPhone 11 Pro Max 512 GB za niečo vyše 1600€ a myslíte si, že ste najväčším frajerom zo všetkých, tento starší iPhone 6 s názvom Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond vás hravo schová do vrecka. Samozrejme, že sa dnes už nevyrába, išlo o ponuku spoločnosti USA FALCON, ktorá sa rozhodla posunúť cenovku prémiových smartfónov do abnormálnych výšok.

V roku 2014 prišla na trh s úpravou, ktorá sa možno ani väčšine po vizuálnej stránke nebude páčiť. Je ale drahá a to je v tomto prípade dôležité. Výrobca si pýtal za zariadenie neuveriteľných 48,5 milióna dolárov! Nie, nepomýlili sme sa. Tento úlet obsahoval materiály ako platinu, 24-karátové rúžové zlato a hlavne obrovský rúžový diamant uložený v strede zadného tela.

Pokiaľ sa vám zdá viac ako 48 miliónov dolárov za smartfón veľa, mohli ste si vybrať aj lacnejšie verzie. Falcon ponúkal iPhone 6 aj s oranžovým diamantom, ktorého cena bola 42,5 miliónda dolárov a potom s modrým diamantom, ktorý stál „len“ 32,5 milióna dolárov.

Pozrite sa na iPhone 6 za viac ako 48 miliónov dolárov!
Pozrite sa na iPhone 6 za viac ako 48 miliónov dolárov!

Zariadenie malo údajne aj kupcu

USA FALCON nikdy neuviedol, to, či reálne nejaký telefón vyrobil a predal. Svojho času sa ale hovorilo, že najdrahší model sa stal majetkom Nity Ambani a teda manželky najbohatšieho indického obchodníka, Mukesha Ambani. Tieto správy však samotná rodina vyvrátila a povedala, že boli falošné.

Pravdu sa už zrejme nikdy nedozvieme. Tak či onak, kupovať si spotrebnú elektroniku za viac ako 48 miliónov dolárov sa nám zdá ako naozajstné plytvanie peniazmi. Na druhú stranu sa hovorí, že každý produkt má svojho kupca. Nepochybujeme o tom, že to platilo aj v tomto prípade…

Pozrite sa na iPhone 6 za viac ako 48 miliónov dolárov!
Pozrite sa na iPhone 6 za viac ako 48 miliónov dolárov!
Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane obrovské vylepšenie, vďaka ktorému bude používať pokročilé prvky AI
Môže ťa zaujímať
- Reklama -