V Amerike je možné všetko a to celkom narúša plány Jablkovej spoločnosti, ktorá chcela aby bolo platenie pomocou Apple Pay dokonalo hladké a plynulé, najviac ako je to len možné. No zákony sú zákony a tie sa musia dodržiavať! Pre dôveryhodnosť platby pomocou vášho iPhonu či hodiniek Apple Watch, sa budete potrebovať preukázať občianskym preukazom. Našťastie táto absurdita zatiaľ platí len v štáte Missouri!

Absurdný zákon

Nový, naozaj absurdný zákon sa objavil v Americkom štáte Missourri. Podľa tamojších hodnostárov sa musí kupujúci počas platby pomocou Apple Pay preukázať občianskym preukazom a prepísať jeho číslo na papier, čo robí z tejto služby naozaj zdĺhavý proces a človek, ktorý by mohol platiť pomocou Apple Pay si pre jednoduchosť vyberie kreditnú poprípade debetnú kartu.

Skúsenosť nadovšetko

Najlepšie je však na tom celom to, že zákon bol vydaný preto, aby nebolo možné sfalšovať podobné platby. Zdá sa však, že  zákon navrhol niekto, kto ešte nikdy Touch-id nepoužil a ani ho nevidel v akcii. Na to aby ste totiž mohli potvrdiť platbu potrebujete prst majiteľa iPhonu. Ten by ste mu museli asi odrezať poprípade ho preskenovať, čo je samozrejme takmer nemožné. Apple Pay je teda naozaj bezpečné a to, že by zákazník vystavoval verejne číslo svojho občianského preukazu by vôbec nemuselo byť bezpečnejšie. Veď poznáme množstvo prípadov, kedy sa podarilo preskenovať občiansky či kreditku a to nehovoríme o filmoch!

Apple Pay - Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť
Apple Pay – Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

 

- Reklama -

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.