Apple a Samsung medzi sebou vždy tak trochu súťažili. Na poli mobilných zariadení je to nekonečný boj. Dnes už je omnoho bežnejšie, že majitelia iPhonu prechádzajú na Andorid. Systémy sú si oveľa bližšie ako kedysi. Nastáva tu ale otázka, prechádzajú majitelia iPhonu na Samsung? alebo na iné zariadenia?

3Prechádzajú majitelia iPhonu na Samsung?

Samsung chce odškodné od Apple. Nesplnil pôvodný plán objednávok displejov. - svetapple.sk

Podľa správy od spoločnosti BankMyCell, ktorá predáva iPhony je lojalita majiteľov týchto zariadení voči spoločností Apple najnižšia od roku 2011. Podľa informácii, ktoré ponúkla štatistika klesla od marca tohto roku až o 15%, čo môžeme považovať v tomto biznise aj za alarmujúce číslo.

Tu sú kľúčové body tejto správy:

  • Po tom, ako boli predstavené modely XR, XS a XS Max ostalo spoločnosti Apple verných, počas štvrtého štvrťroka 2019 iba 66,4% používateľov vrámci systému iOS.
  • Až 24,5% jednotlivcov, ktorý obchodovali so svojim iPhonom počas Q4 2018 sa presunulo k výrobcovi novej značky, Približne 13,8% z nich prešlo k Samsungu, 8,2% k spoločnosti LG. Motorola získala v tomto rebríčku zastúpenie 2,5%.
  • Len 18,5% používateľov, ktorí predávali svoj iPhone XS následne prešli k spoločnosti Samsung. V tejto triede je to zaujímavý údaj.

Môžeme teda bez problémov konštatovať, že sa Applu v tomto smere vôbec nedarí a čiastočne na tom profituje Samsung aj keď nie zas takým razantným spôsobom. Toto je vlastne aj odpoveď na otázku v nadpise („Prechádzajú majitelia iPhonu na Samsung?„)

Prechádzajú majitelia iPhonu na Samsung?
Prechádzajú majitelia iPhonu na Samsung? – svetapple.sk

Dôležité je tiež podotknúť, že štatistika nehovorí o počte používateľov, ktorí prešli zo Samsungu na iPhone. To by mohol byť tiež zaujímavý údaj. Na druhú stranu môžeme ale polemizovať aj o pravdivosti týchto údajov. Dôvod je následovný.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here