Určite vieš, že nové iPhony majú okrem klasických vylepšení aj zásadné vylepšenie zvuku. Teda zásadné ako zásadné. Čo sa kvality alebo sily zvuku týka, tu sa zas až tak razantný rozdiel nestal, no Apple pridalo k hornému slúchadlu ešte reproduktor, čím nadobudlo používanie iPhonu v podstate celkom iný rozmer. Prečo? To si veľmi rýchlo predstavíme!

Praktické používanie

S našimi iPhonmi beháme prakticky celý deň. Nosíme ich vo vrecku, máme ich odložené v priehradke v aute či na stole v kancelárií. Tento telefón musí byť skrátka stále niekde v našej prítomnosti. Keď ho počas dňa používame, zvyčajne ho držíme klasicky jednou rukou, ako každý smartfón na trhu. Akonáhle chceme volať, telefón si dáme ku uchu. Niekedy dáme telefón aj na šírku, keď chceme rýchlo vidieť nejaké video, ale v zásade do takéhoto používania nový reproduktor nič nové neprináša.

- Reklama -

Klamali by sme, pre ľudí, ktorí horšie počujú a potrebujú silnejšie sluchátko je toto ideálna cesta, nakoľko sa aktívne zapája do hovorov práve reproduktor, ktorý zosiluje všetko, čo môžeš počuť z druhej strany hovoru. Pokiaľ máš zvuk na najvyššej intenzite a sluch v poriadku, môže ti to byť dokonca nepríjemné. V tomto teda Apple zabodovalo aj u ľudí, ktorí sú možno staršieho veku, prípadne trpia nejakým telesným postihnutím. Stále sme sa ale nedostali k tomu hlavnému, prečo si umiestnenie reproduktora tak moc vychutnávame a sme šťastní, že sa Apple rozhodlo ísť touto cestou. Hlavná výhoda je totižto celkom iná.

iPhone - svetapple.sk

Po tom, ako celý deň ten svoj iPhone používaš, zvyčajne doma, v tichu a pokoji spustíš nejakú tú hru, video prípadne webovú stránku a ako podtón pustíš hudbu. Práve v týchto prípadoch, minimálne ja osobne zvyknem držať telefón na šírku, nakoľko sa mi s väčším displejom lepšie pracuje a hlavne aplikácie a videá sa ani inak používať či sledovať nedajú. No a tu je tá hlavná výhoda. Kvalita zvuku totižto ostáva. Pri takomto uchopení si prstom vždy zakryjem reproduktor, nakoľko práve v miestach jeho umiestenia zvyknem telefón prirodzene držať. V tomto prípade je to ale celkom iné.

Tu sa kvalita zvuku v podstate nijak zásadne nezmení, pretože miesto slúchadla nedržím nijako a vychádza z neho priamy a čistý zvuk. Je to možno maličkosť, ale pre mňa veľmi dôležitá, nakoľko to bola jedna z hlavných vecí, ktorá mi liezla na tomto telefóne na nervy. Dnes už je týmto smutným dňom a hlavne večerom koniec a ja sa môžem tešiť z dokonalého technického riešenia, ktoré mi priniesla jablková spoločnosť z Cupertina. Ďakujem! 🙂

Repro - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.