Prvá verzia operačného systému, Watch OS 1.0 merala našu srdcovú frekvenciu pomerne často, bolo to každých 10 minút. Akonáhle však prišla aktualizácia, Apple Watch zrazu prestali merať tak často a množstvo nespokojných používateľov v domnení, že ide o chybu sa začali na túto vec sťažovať. Dnes  Apple vysvetlilo, že nejde o žiadnu chybu!

Meranie

Spoločnosť Apple aktualizovala svoje stránky o Apple Watch, ktoré vysvetľujú to, čo mnohí považovali za chybu. Apple Watch im totiž nie vždy merali srdečnú aktivitu a nikto skrátka nevedel prečo. Apple sa nesnaží vyhovárať, ale napísali toto. „Apple Watch sa pokúšajú merať vašu srdečnú aktivitu každých 10 minút, ale nebudú tak robiť, pokiaľ ste v pohybe alebo sa pohybuje vaša paža“ Doterajšia verzia systému nebrala do úvahy pohyb paží a srdcovú aktivitu merala podstatne častejšie.

- Reklama -

V súčasnosti nie je celkom jasné prečo Apple spravil tento krok, avšak mnohí si myslia, že to je predovšetkým kvôli šetreniu batérie. Predsa len podobné monitorovanie každých 10 minút môže znižovať percentá batérie. Avšak stále sa nájdu používatelia, ktorí si chcú merať svoju tepovú frekvenciu každých 10 minút. Pre tých je tu riešenie taktiež!

Stačí ak spustia tréning v aplikácii Workout, ktorý bude merať srdcovú frekvenciu každých 10 sekúnd, čím sa používatelia dostanú k podstatne presnejším číslám. Nevýhodou podobného merania je fakt, že všetko treba zapínať manuálne a môže to byť tak trochu otravné. Toto je zrejme hlavná nevýhoda, ktorá sa odlišuje od pasívneho merania.

Watch-App-Store-Svetapple.sk
Watch-App-Store-Svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.