Každý kto v dnešnej dobe začuje Apple určite vie o čo sa jedná. Jablková spoločnosť, ktorá akoby paradoxne nemá nič spoločné s Jablkami je najhodnotnejšia na svete a jej popularita stále rastie. Ako sa však samotný zakladatelia dostali k názvu Apple?

Apple

Ako mnohí určite tušíte, spoločnosť Apple vznikla v podstate v garáži Jobsových rodičov. Už vtedy niesla názov celosvetovo známeho ovocia. Ako sa však samotný zakladatelia spoločnosti Steve Jobs a Steve Wozniak k názvu dostali? No, po odpovedi netreba pátrať príliš hlboko. Steve Jobs totiž dodržiaval veľmi prísne diéty počas ktorých nejedol mäso ale len vybrané produkty, ktoré mu nadelila matka príroda. Medzi ne patrili aj jablká, s ktorými sa Steve Jobs stretával počas rôznych pobytov na farmách. Spoločnosť Apple sa predtým mala volať aj ináč. Medzi prvé názvy patril napríklad termín „Matrix“ či neologizmus ako „Executek“. Naskytli sa tu aj naozaj nudné pomenovania, ako napríklad „Personal Computers Inc.“. Počas cesty do Los Altos, kedy v aute sedel Jobs spolu s Wozniakom, však zrazu prvý z dvojice vyslovil „Apple“. Tento názov bol naozaj svieži, čerstvý a nebol taký obyčajný či nudný, ako predchádzajúce nápady. Navyše toto slovo vyznie omnoho priateľskejšie, ako názvy iných spoločností. Jobs sa inšpiroval týmto názvom práve z farmy (All One Farm), kde pristrihával jablone. Názov sa tak stal legendárnym a naozaj originálnym. Určite znie Apple lepšie, ako napríklad Microsoft či Intel čo poviete? 🙂

- Reklama -
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.