Spoločnosť Apple síce predstavila inteligentné hodinky, ktoré sú zároveň aj tými najpredávanejšími, avšak predaje nie sú až také výrazné, ako napríklad pri predaji iPhonu či iPadu. Koncom júla mala spoločnosť v USA predávať len asi 4000 kusov denne čo síce v porovnaní s konkurenciou nevyzerá až tak zle avšak Apple sa určite s konkurenciou porovnávať nechce a chce ju na plnej čiare poraziť.

Apple Watch majú problémy s predajmi

Istá analytická spoločnosť začala svoj výskum v oblasti predajov hodiniek Apple Watch. Chlapci z tejto spoločnosti zistili pre Apple veľmi nevýhodné čísla, keďže predaje v USA koncom minulého mesiaca stagnovali na hranici 4000 predaných kusov denne. Graf však stále smeroval dole a tak je možné, že Apple v súčasnosti zaznamenáva ešte horšie predaje. Okolo hodiniek sa zo začiatku urobilo veľké „haló“ avšak akonáhle trochu utíchlo, ukazuje sa, že nie sú až takým žiadaným produktom, ako by sa mohlo zdať.

- Reklama -
apple_watch - Svetapple.sk
apple watch – Svetapple.sk

Samozrejme, Apple na to vôbec nie je zle zo strany predajov konkurencie, ktorá nedokázala za celý minulý rok predať toľko kusov hodiniek ako Apple za 3 mesiace (hovoríme o všetkých výrobcoch Android Wear). Podľa prieskumu sa hodinky predávajú v pomere 2/3 v prospech Apple Watch Sport pričom zvyšok sú predaje Apple Watch a minimálne percento Apple Watch Edition. Používatelia jednoducho Apple Watch až tak nepotrebujú a pri ich cene je celkom logické, že si ich nebude kupovať toľko ľudí ako napríklad iPhone.

Netreba však zabúdať, že ide len o odhady istej analytickej spoločnosti a tak pravda môže byť úplne niekde inde. Okrem iného, táto analýza skúmala len predaje v USA a Apple Watch sa predávajú ešte v 15 ďalších krajinách. Ako to teda dopadne uvidíme, avšak držíme Apple palce aby pri najbližšom ohlasovaní finančných výsledov bolo vyslovené čo najväčšie číslo v spojitosti s predajmi nových inteligentných hodiniek.

Apple vydalo Watch OS 2.0 - Sve
Apple vydalo Watch OS 2.0 – Svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.