V Apple majú celú paletu produktov. Nájdeme tu smartfóny, tablety, stolné počítače či prenosné laptopy. Skrátka všetko, čo človek potrebuje k bežnému životu. Dokonca sú k dispozícií aj hodinky či vlastné zariadenie na sledovanie videí, hranie hier či počúvanie hudby priamo cez televíziu. Jediné, čo mu do dokonalosti chýba je vlastne už iba domáce zariadenie, takzvaný Hub, ktorý ponúka aj konkurencia. Nové správy hovoria, že by sme sa podobného produktu mohli dočkať koncom roka 2017!

Predstaví Apple tento rok Home Hub?

Na internete sa objavili správy o tom, že Apple vyvíja nové zariadenie, ktoré by malo byť v podstate takým domácim asistentom. Názov by mal byť Apple Hub a šlo by o produkt s kvalitným mikrofónom a dobrým reproduktorom. Pomocou tohto produktu by mal človek veľmi jednoducho zvládať ovládanie zariadení, ktoré má vo svojom dome prepojené pomocou HomeKitu. Takto by si človek mohol napríklad jednoduchým pokynom zapnúť kúrenie, zasvietiť svetlá, prípadne zatiahnuť žalúzie.

- Reklama -

Treba si uvedomiť, že aj keď toto dnes môže vyzerať mierne nereálne a drahé, podobné produkty sa dostávajú do výroby a za pár rokov z toho bude štandard v domácnostiach. Apple sa na to chce pripraviť včas a má fantastickú príležitosť. Svoje domáce Huby, už majú aj konkurenčné spoločnosti, tak prečo to nevyužiť. Apple má vraj už aj prototyp, testuje sa už dva roky a tento rok by sa malo všetko dostať na svetlo sveta. Netvrdíme, že to bude zariadenie, ktorého vlastnenie bude nutnosťou, no bude zjednodušovať život tam, kde majú ľudia tie najmodernejšie technológie.

ihome - svetapple.sk

Samozrejme treba rátať aj s tým, že tieto informácie nie sú oficiálne, pokojne sa dokonca môže stať aj to, že Apple celý projekt zruší a my sa nikdy takéhoto zariadenia nedočkáme. V podstate HomeKit môžeme ovládať aj cez náš telefón a to veľmi jednoducho. Pokojne sa môže stať aj to, že sa projekt predĺži a zariadenie nevyjde tento rok ale až začiatkom alebo koncom toho budúceho. Hoci bývajú uniknuté informácie často krát veľmi pravdivé, treba ich brať s rezervou, pretože ide o spoločnosť, ktorá je skutočne nevyspytateľná.

Okrem iného rátame s tým, že toto zariadenie bude mať veľmi kvalitný reproduktor a nemuselo by slúžiť iba na komunikáciu s majiteľom. Mohlo by napríklad vedieť pustiť rádio (v prípade, že by v ňom bolo zabudované), prípadne obľúbený playlist z Apple Music. Kvalitná hudba v domácnosti je predsa príjemná a takto by človek zabil dve muchy jednou ranou. Navyše by mal mať hlasový asistent taký mikrofón, ktorý by reagoval aj z väčšej vzdialenosti. Reagovať by mohol na povel „Hey Siri“.

Home - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.