Súčasná doba je naozaj zvláštna a svoje o tom vedia aj výrobcovia rôznych produktov, ktorí sa doslova predbiehajú o to, kto vymyslí väčšiu hlúposť. Svoje o tom očividne vedia aj autori tohto produktu, ktorí si buď dobre uleteli na nejakej kvalitnej droge alebo nás proste chceli iba pobaviť. Na CES 2017 totižto predstavili prvý inteligentný hrebeň na svete a celé toto „divadlo“ myslia vážne. Čo takýto prístroj dokáže?

Predstavujeme prvý inteligentný hrebeň

Budúcnosť je očividne otvorená akýmkoľvek výstrelkom a onedlho budeme mať možnosť všetky veci zakúpiť aj s prívlastkom „inteligentné“. Už dnes poznáme inteligentné svietidlá, inteligentné sprchové kúty či dokonca aj inteligentné kufre, ktoré si môžete zobrať na dovolenku či služobnú cestu. Taký inteligentný hrebeň nás teda nemôže zaskočiť a vlastne nás ani tak nezaskočil, skôr nás zaujal s tým, kám sa až dá zájsť so súčasnou technológiou!

- Reklama -

Tento šialený nápad vznikol spojením dvoch pomerne veľkých firiem. Tou prvou bola firma Withings, ktorá je vo svete ale najmä v USA známa vďaka svojim pokrokovým zdravotníckym pomôckam, no a potom druhou spoločnosťou Kérastase, ktorá vlastní sieť kozmetických a vlasových salónov a predáva rôznu vlasovú kozmetiku. Týmto sme ti vlastne asi aj tak trochu prezradili, čo bude taký inteligentný hrebeň vedieť.

Ide vlastne o zariadenie, ktoré bude celý čas komunikovať s tvojim smartfónom pomocou rozhrania Bluetooth, ktoré dnes už nájdeme asi úplne všade. Pomocou senzoru, špeciálneho mikrofónu či akcelerometru bude následne vedieť vyhodnotiť to, v akom stave sú tvoje vlasy a čo by sa im hodilo na ich vyliečenie.

Veľa ľudí totižto zanedbáva starostlivosť, prípadne práve vlasy sú tá časť, na ktorú dbajú až príliš. Pre takých je potom tento produkt určený. Vďaka inteligentným hrebeňom, ktoré sú očividne budúcnosťou v kozmetickom priemysle by sme sa mohli dočkať naozaj kvalitných vlasov.

Viac ti o tomto výdobytku súčasnej doby ukáže prezentačné video, ktoré krásne ukazuje to, na čo je hrebeň určený a čo s ním všetko dokážeš. Sám uznaj, že ide o celkom zaujímavý gadget do života, ale asi nejde o až tak dôležitý produkt, aby si bol nútený z vlastnej vôle zaplatiť niekoľkonásobne viac ako za klasické hrebene, však?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.