Informácia o tom, že Apple rozposlalo pozvánky na svoj pripravovaný event, ktorý sa bude konať 9.9.2014 už stihla obletieť celý svet. Postupom času sa však začala objavovať informácia, že by Apple mohlo predstaviť aj inteligentné hodinky iWatch!

„Say more“

Kľúčovým prvkom tejto teórie sa stal práve koniec sloganu, ktorý znie „Wish we could say more“ v preklade to znamená „Kiežby sme mohli povedať viac“. „Say more“ sú dve slová, ktoré spôsobili vo svete veľký rozruch. Apple totiž pripravuje konferenciu, na ktorej to vyzerá tak, že uvidíme viac produktov. Jedným z nich by mali byť práve inteligentné hodinky iWatch, ktoré budú napojené na nový iPhone 6. Kľúčovým prvkom týchto hodiniek má byť práve hlasové ovládanie, ktoré má fungovať pomocou hlasového asistenta Siri. Ta by si teda v hodinkách našla veľmi dôležité útočisko. Ďalšiu indíciu pridáva aj fakt, že v iOS 8 v aplikácii „Messages“, v ktorej nájdeme novú funkciu, „hovoriť text“. Tým pádom môžte svojmu blížnemu, priateľovi či firemnému kolegovi nadiktovať svoj vlastný text priamo do mikrofónu a smartfón ho automaticky premení na displej. To by po novom mohlo byť možné po prečítaní SMS správy, ktorá sa zobrazí priamo na displeji hodiniek.

iwatch-concept-moyano-wrist
Nové hodinky by mohli ponúknuť aj bezdrôtové nabíjanie – svetapple.sk

iWatch jedine spolu s iPhonom!

Ďalšou správou, ktorá podporuje predpoklad, že Apple predstaví okrem svojho legendárneho smartfónu aj hodinky je to, že majú fungovať práve vďaka Jablkovému smartfónu, s ktorým budú plne spolupracovať. Túto správu by potvrdzovali aj staršie špekulácie, ktoré tvrdili, že hodinky iWatch budú predstavené v septembri spolu s novým iPhonom na jednom evente. Dúfajme teda, že informácie nezostanú len obyčajnými konšpiračnými teóriami a Apple nám ich 9 septembra reálne ukáže!

iWatch-C-and-iWatch-S-Concept-by-Martin-Hajek-392919-7
Takto by mohli vyzerať iWatch v predstavách Martina Hájka – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.