Na svete žije okolo 7 miliárd ľudí a každý jeden z nich pre niečo pracuje. Pre niekoho môže byť dôvod hypotéka, pre niekoho rodina a pre niekoho zase kariéra. Nie je vraj dôležité čo robíš, ale či ťa to skutočne baví a napĺňa. Steve svoju prácu miloval a aj vďaka tomu je Apple jedna z najväčších a najúspešnejších spoločností sveta. Pozri si jeho motivačný príhovor na Stanfordskej univerzite z roku 2005!

Príhovor Steva Jobsa, z ktorého by si mal brať každý príklad!

Jeden z najúspešnejších podnikateľov sveta sám o sebe tvrdil, že nie je ničím výnimočným, len proste miluje svoju prácu. Do Apple chodil s úsmevom a pokiaľ ho niečo napadlo, nemal problém zavolať vrcholovým dizajnérom o 2 či 3 ráno aby sa s nimi podelil o svoju myšlienku. Dokonca to robil aj celkom často.

Steve bol jednoducho workoholikom, no workoholikom, ktorý svoju „chorobu“ miloval. Pre produkty svojej spoločnosti bol ochotný urobiť čokoľvek. Steve ale nebol len veľkým inovátorom či výborným rečníkom. On bol aj fantastickým motivátorom.

Pokiaľ si čítal knihu Steve Jobs od Waltera Isaacsona, pravdepodobne si si pri jej čítaní uvedomil, že vznikla ako taký „odkaz“ pre ďalšie generácie, ktorým chcel Steve posunúť svoje posolstvo ďalej a navždy ho uchovať v knižnej forme. Biografiu chcel totiž on, bol to jeho nápad.

Steve Jobs - svetapple.sk

Svoje posolstvo ale vynikajúco prezentoval aj vo svojom následujúcom príhovore, na promóciách Stanfordskej univerzity v roku 2005. Jeho prejav je známy po celom svete a citáty z neho nájdeš v mnohých videách či fotkách. Bol to pravdepodobne jeden z najlepších prejavov Jobsa vôbec. Pokiaľ máš 15 min času, určite ich obetuj sledovaniu videa.

Nielen, že zistíš možno niečo viac o živote, čo ti povie sám Jobs ale video ťa celkovo nabudí do dňa. Minimálne pri nás to tak bolo. Po jeho zhliadnutí vznikla akási chuť pracovať. Preto sa pohodlne usaď a uži si 15 minút Jobsových myšlienok!

https://www.youtube.com/watch?v=PYW41351C-8

Prečítajte si tiež  PIXAR - Stevova revolúcia vo filmovom svete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.