Spoločnosť Apple ešte ani poriadne nepredstavila svoj najnovší model iPhone 6S, v ktorom pradie Apple A9 a už dnes sa dozvedáme informácie o novom procesore Apple A10, ktorý by sa mal nachádzať v budúcoročnom iPhone 7. Toto zariadenie bude tenké ako iPod Touch a zároveň by mohol prísť o rámiky po bokoch displeja. Pozri si prvé informácie, ktoré hovoria o procesore a taktiež jeho výrobcoch. 

Apple A10

Spoločnosť Apple len pred týždňom predstavila nový iPhone 6S, no a dnes unikla na svetlo sveta úplne nová infomácia, ktorá hovorí o tom, ako bude tento procesor vlastne vyrábaný a ktorý výrobca začne s jeho produkciou už na jar budúceho roka. Pôjde konkrétne o výrobcu TSMC, ktorý by sa mohol na výrobe čipov podieľať spoločne so Samsungom, ktorý je v súčasnej dobe hlavným dodávateľom Apple A9. Nový procesor by mal byť vyrábaný rovnako ako ten starý (teda vlastne v súčasnej dobe úplne nový) a to 16-nm výrobným procesom.

- Reklama -

Taiwanský výrobca by mal masovú výrobu zahájiť v marci 2016 a predaj iPhonu 7 by mal začať niekedy v rovnakom čase, ako začne predaj súčasného iPhonu a teda v skratke asi o rok. Okrem iného bude časom vyrábať aj iné diely ako napríkald komponenty pre Touch ID. Popritom všetkom však bude stále produkovať čipy pre iPhone 6S (Apple A9) a samozrejme čipy pre iPod Touch, iPad mini či iPhone 6 a iPhone 6 Plus (Apple A8), ktoré ostávajú v predaji.

A10

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.