V posledných mesiacoch sa akoby roztrhlo vrece s informáciami o tom, že spoločnosť s nakúsnutým jablkom v logu pracuje na svojom vlastnom automobile. Tieto správy potvrdili vyhlásenia, že Tim Cook ešte pred rokom schválil záhadný projekt Titan či to, že po území rôznych štátov sa pohybujú neznáme vozidla, ktoré prenajíma práve spoločnosť Apple. Pozrite sa na prvý koncept tohoto vozidla.

Apple iCar concept

Chlapci z Britského serveru ShowCar to zrejme zobrali s vozidlom iCar od Apple vážne a vytvorili svoju víziu alebo lepšie povedané koncept, ktorý vyzerá naozaj dobre. Aj keď podľa doterajších špekulácií chce Apple predstaviť vozidlo, ktoré bude stavané ako van alebo lepšie povedané MPV, nám sa to nezdá, pretože Apple sa pohybuje predovšetkým v prémiových sférach a MPV do tejto sféry príliš nezapadá. Áno, aj my poznáme Mercedes-Benz V, no nemyslíme si, že by chcelo Apple vytvoriť konkurenta práve pre toto vozidlo. Práve naopak. Myslíme si, že vozidlo od Apple by mala byť luxusná limuzína, poprípade 4(5) dverové kupé, ktoré by dokonalo vyjadrilo dizajnérsku snahu a aj luxus, ktorý Apple ponúka.

podobne mysleli aj chlapci, ktorý toto vozidlo navrhli a auto má naozaj štruktúru 4(5) dverového kupé. Celkovo nám trochu pripomína Tesla Model S, ktorý vyzerá veľmi podobne. Každopdáne, niečo podobné by sa automobilu veľmi hodilo. Dizajnéri samozrejme nezabudli ani na to, že autá majú aj interiér a tak je toto vozidlo vybavené naozaj nadštandarde. Všade kde sa pozriete uvidíte displeje a chlapci tvrdia, že sa tu nenachádza ani jeden zbytočný gombík. Podľa nich by sa malo všetko ovládať pomocou hlasu a samozrejme dotyku.

Posledná vec, s ktorou sa pohrali boli technické špecifikácie. Ich štúdia by mala disponovať elektromotorom s výkonom 184kw, čo je v prepočte 250 koní. V našej reči by sme mohli jednoducho povedať, že aj keď to je menej ako má Tesla, vozidlo by mohlo ponúknuť slušnú dynamiku a slimák v premávke to určite nebude! Krútiaci moment by mal byť na úrovni 400 Nm.Na jedno nabitie by malo vozidlo prejsť vzdialenosť 500 kilometrov a batérie by sa mali nabiť do 100% behom 4 hodín. To znie ako vysnívaný stroj nemyslíte? Čo poviete, nám sa koncept neuveriteľne páči!

Zdroj: valuewalk.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.