Innocent Solo Loop

Pokiaľ by ste chceli štandardný remienok Solo Loop, s nákupom môže byť problém. Apple ho predáva najbližšie v Rakúsku za sumu 49,99€ a na Slovensko sa z oficiálnej distribúcie vôbec nedováža. Našťastie tu máme riešenie, ktoré ponúka internetový obchod Innocent Store.

Jeho vlastný remienok je k dispozícii v piatich farebných prevedeniach (BlackNavy BluePinkRED a White) a v troch odlišných veľkostiach (S-130mm, M-143mm a L-156mm). Za sumu 24,99€ sa jedná o zaujímavý kúsok príslušenstva, nad ktorým sa oplatí špekulovať. Sám som si ho objednal ešte v decembri 2020 a to ako som s jeho kúpou spokojný s odstupom času si popíšeme v texte nižšie. Poďme na to…

Materiál je príjemný a veľmi pohodlný

V oblasti príslušenstva pre Apple Watch narážame na produkty rôznej kvality. V tomto prípade som sa obával predovšetkým silikónu a jeho spracovania, nakoľko s ním býva pri lacnejších remienkoch problém. Skúsenejší používatelia isto vedia, že sa ľahko šúpe a jeho vizuálny stav je po pár dňoch, či nanajvýš týždňoch, absolútne katastrofálny.

Hneď po vybalení Innocent Solo Loop z krabice ma čakalo prekvapenie. Materiál je veľmi príjemný na dotyk a takisto aj flexibilný, čo znamená, že ho pri naťahovaní na ruku nijako nepoškodíte. V porovnaní s klasickým Sport Band náramkom od Apple je o niečo tenší, pocitovo ľahší a takisto pružnejší.

Innocent Solo Loop - Najpohodlnejší remienok pre Apple Watch
Innocent Solo Loop - Najpohodlnejší remienok pre Apple Watch

Tieto benefity využijete hlavne pri cvičení, bežnom nosení ale aj pri práci na počítači. Nakoľko tu nie je žiaden uťahovací mechanizmus v oblasti zápästia, ruku si pohodlne opriete o hranu MacBooku a Apple Watch vám nebudú prekážať. S lepším riešením som sa ešte nestretol.

Tak isto oceňujem dokonalú fixáciu Apple Watch, ktoré sa počas používania nijako nehýbu a tým pádom nezamykajú. Ak si bežný kovový alebo kožený remienok dostatočne neutiahnete (čo už býva pri dlhodobom nosení nepríjemné), systém sa zvyčajne preventívne zamyká aj pri malých pohyboch a vy tak musíte zadávať kód.

Innocent Solo Loop - Najpohodlnejší remienok pre Apple Watch

Pri výbere remienka som zvolil bielu farbu, nakoľko mám strieborné Apple Watch. Jedná sa o možnosť, ktorá je najnáchylnejšia na rôzne druhy znečistenia, no osobne som sa s nimi nestretol ani po troch mesiacoch. Aby som bol objektívny, na silikóne sa zvykne udržiavať prach, no nie je to nič, čo by sa nedalo umyť pod prúdom vody. Ináč som s materiálom maximálne spokojný.

Chybný detail

Doposiaľ som Innocent Solo Loop iba chválil, no myslím si, že si zaslúži aj drobnú kritiku. Hoci sa nejedná o nič závažné, som presvedčený, že niektoré detaily mohli byť vypracované lepšie. Hovorím najmä o pripínacom mechanizme ku hodinkám, kde sa často pod vplyvom flexibilného materiálu vytvára cca 1mm medzera (čo je ale celkom pochopiteľné).

Prečítajte si tiež  Martin Hájek rozobral Apple Watch!

Sám sa považujem za perfekcionistu a tento nedostatok som nijako nevnímal. Keď už máte remienok na ruke, väčšinou sa nezaoberáte tým, či je všetko úplne dokonalé. Chcete si ho predovšetkým užiť ako funkčné príslušenstvo a to v tomto prípade Innocent Solo Loop spĺňa na jednotku s hviezdičkou.

Nechcem ho dávať dolu z ruky

Počas štyroch rokov vlastnenia Apple Watch mi rukami prešli desiatky remienkov, ktoré mali svoje klady a zápory. Nikdy som však nemal skúsenosť s takým perfektným riešením, akým je Innocent Solo Loop.

Innocent Solo Loop - Najpohodlnejší remienok pre Apple Watch

Za mňa sa jedná o fantastický produkt, ktorý si dávam z ruky dolu iba keď sú hodinky na nabíjačke, alebo mám chuť na elegantnejší kovový či kožený remienok.

Pri bežnom nosení však Solo Loop plne vystriedal štandardný Sport Band a predčil moje očakávania. Ak zvažujete jeho kúpu, verím že ju neoľutujete. Ponuku remienkov Innocent Solo Loop nájdete na tejto internetovej stránke.

Napíšte mi do komentára, aké máte skúsenosti s týmto príslušenstvom vy. Budem rád za všetky vaše názory a postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Cena
Kvalita spracovania
Kvalita materiálu
Funkčnosť
Celkový dojem
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-innocent-solo-loop-najpohodlnejsi-remienok-pre-apple-watchAk hľadáte alternatívu za Apple Solo Loop, Innocent Solo Loop je skvelou voľbou, ktorú neoľutujete.