Pokiaľ sa chcete kvalitne najesť, no nepoznáte miesta vo vašom okolí, tieto tri aplikácie vám zaručene pomôžu. Skontrolovať si budete môcť polohu, menu a tiež hodnotenie od iných návštevníkov. Poďme na to:

3. ProMenu.sk – jednoduchá appka so základnými informáciami

Reštaurácie: 3 aplikácie, ktoré vám pomôžu s obedom alebo večerou.
Prehľadnosť aplikácie ProMenu.sk si možno zamilujete

Začneme aplikáciu, ktorá má dosť jednoduché spracovanie. Hneď po otvorení a po povolení vašej polohy dokáže zistiť, aké reštaurácia sa nachádzajú vo vašom okolí. Samozrejmosťou je aj vypísanie vzdialenosti a označenie presnej adresy.

- Reklama -

Po rozkliknutí konkrétnej reštaurácie môžete vidieť viacero údajov ako telefónne číslo, internetovú stránku, presnú polohu na mape, fotky, krátky popis a tiež otváracie hodiny. Aplikácia by mala byť schopná zobrazovať aj obedové menu. Žiaľ ani v jednom prípade sa to v našej lokalite nepodarilo, čo je obrovské mínus.

Ako sme už naznačili vyššie, používateľské rozhranie nie je práve najmodernejšie. Občas sa tu stratíte a neviete sa dostať späť. Tak isto táto aplikácia zriedkavo zamrzne a v neposlednom rade nepodporuje edge-to-edge displeje na novších iPhonoch. Výsledkom je štandardné “hranaté” zobrazenie. Naše hodnotenie je žiaľ iba 2/5 bodov . Pokiaľ si neviete vybrať miesto, kde sa chcete najesť, ProMenu.sk je super. Ak však očakávate trochu viac, pravdepodobne vás sklame.

2. Menučka.sk – Pokiaľ chcete dopredu poznať menu, toto je ten najlepší možný spôsob “ako na to”.

Reštaurácie: 3 aplikácie, ktoré vám pomôžu s obedom alebo večerou.
Ak chcete poznať denné obedové menu, snáď ani nie je lepšia možnosť než Menučka.sk

Ak sme predošlú aplikáciu skritizovali, túto druhú musíme pochváliť. Prináša oveľa modernejšie prostredie a kvalitnejšie spracovanie, vďaka čomu je oveľa “aktuálnejšia”. Hneď po otvorení získate prístup nielen k blízkym reštauráciám ale aj k ich dennému menu spolu s cenami. Behom sekundy si tak dokážete vybrať presne to, na čo máte chuť. Okrem prehľadnej domovskej obrazovky je tu k dispozícii aj vyhľadávanie, do ktorého môžete napísať názov vášho obľúbeného podniku a vo väčšine prípadoch sa dozviete, čo dnes varia.

Takisto sa tu nachádza aj filter, kde si viete vybrať preferované položky. Pokiaľ hľadáte napríklad miesto s bezlepkovým jedlom, čapovaným pivom či bezbariérovým prístupom, bez problémov ho nájdete. Vyhľadávať sa dá dokonca aj podľa jedla na ktoré máte chuť. No a hoci je táto appka výborná, vytkli by sme jej pár detailov.

Základné menu nie je až tak prehľadné v prípade, že vyhľadávate najbližšie reštaurácie (nie podľa menu). Tak isto sme nikde nenašli mapu, no je tu možnosť navigácie na konkrétnu adresu. Za nás sa aj napriek týmto drobným neduhom jedná o veľmi užitočný softvér a myslíme si, že by nemal chýbať ani vo vašom iPhone. Hodnotenie dávame 4/5 bodov, pretože inštaláciu určite neoľutujete.

1. Tripadvisor – Komplexný zoznam, v ktorom nájdete reštaurácie aj s ich hodnotením.

Reštaurácie: 3 aplikácie, ktoré vám pomôžu s obedom alebo večerou.
Tripadvisor nájde reštaurácie aj s hodnotením

Na záver jedna klasika, ktorú možno poznáte. Tripadvisor je skvelý pomocník, ktorý vám môže nájsť tú najlepšiu reštauráciu v okolí i vo svete. Stačí sem zadať svoju aktuálnu polohu a o všetko ostatné sa postará šikovný program. Samozrejmosťou je presná vzdialenosť podniku, cenová kategória, možnosť pozrieť (alebo pridať) hodnotenie aj s komentárom, fotky, telefónne číslo, mapa a tak isto aj otváracie hodiny.

Medzi slabšie stránky zaraďujeme fakt, že si neviete skontrolovať aktuálne obedové menu tak, ako v aplikácii Menučka.sk. Na druhej strane však môžete objaviť (na základe polohy) zaujímavé miesta a pamiatky, vyhľadať si hotely či napríklad aj lety. Tripadvisor je skrátka trochu ináč orientovaný, no s výberom reštaurácie určite ochotne pomôže. Hodnotenie tejto appky je 4/5 bodov a myslíme si, že by nemala chýbať vo vašom smartfóne napríklad aj v zahraničí, kde to vôbec nepoznáte…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.