Už od oficiálneho, septembrového predstavenia inteligentných hodiniek od Jablkovej spoločnosti sa akosi šepká, že  výdrž ich batérie nebude práve terno a nabíjať ich budeme každý deň, prípadne noc. Tento problém sa však bude dať vyriešiť prídavným príslušenstvom. Hovoríme napríklad o Reverse Strap, ktorý je v podstate prvým inteligentným náramkom s batériou!

Batéria

Podľa doposiaľ zistených informácií či vyjadrení spoločnosti Apple, či  samotného generálneho riaditeľa Tima Cooka nebude výdrž batérie v hodinkách Apple Watch ani zďaleka taká dobrá ako v prípade konkurenčných zariadení. Nabíjať ich budeme musieť každý deň či noc (čo nám v redakcii nerobí problém), čo mnohým bude isto prekážať. Azda najhoršie má byť to, keď budeme musieť na niekoľko dní odcestovať. Každopádne, problémy sú tu na to, aby sa riešili a práve preto vznikol aj Reverse Strap, prvý inteligentný náramok s ukrytou batériou!

- Reklama -
Apple Watch -svetapple.sk
Apple Watch -svetapple.sk

Reverse Strap

Aj keď hodinky Apple Watch nie sú práve najmenšími v danej triede inteligentných hodiniek, stále to nie je také zlé a nejaký ten milimeter navyše si hádam nikto nevšimne. To si uvedomili aj tvorcovia tohto náramku, ktorý ma v sebe ukrytú batériu s kapacitou až o 125% vyššou, akou disponujú normálne hodinky. Je to prakticky veľmi jednoduché a zrejme vám daný náramok ani nezaberie príliš veľa miesta. Zatiaľ nie je známe to, kedy sa vlastne Revese Strap začne predávať a ani to, koľko bude stáť. Jedno je však jasné, Apple by sa malo v budúcej generácii Apple Watch zamerať na výdrž batérie omnoho viac, ako v súčasnej!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.