Pokiaľ poznáte aplikáciu Knock na iOS, pomocou ktorej môžte cez jednoduché poklepanie na displej odomknúť váš Mac, tak máme pre vás naozaj dobrú správu. Spoločnosť totiž vydala veľký update, ktorý podporuje aj hodinky Apple Watch. Vďaka tomu budete môcť váš Mac odomykať naozaj originálnym spôsobom a to už ani nebudete musieť ťukať na displej! Stačí ak sa ho dotknete a všetko sa spraví za vás!

Knock na Apple Watch

Autori tejto pomerne známej aplikácie tvrdia, že akonáhle uvideli hodinky Apple Watch okamžite ich napadlo, že to bude fungovať s ich aplikáciou Knock a rovnako ich napadlo aj to, že pôjde o skvelý, jednoduchý a najmä rýchly spôsob, ako odomykať váš Mac. Dokonca pôjde aj o bezpečný spôsob, keďže Apple Watch dokážu na základe údajov zo svojich senzorov zistiť, či ste ich majiteľ alebo nie. Všetko je navyše prepojené s vašim iPhonom čo znamená, že do vášho Macu sa nedostane nikto iný ako vy sám. Aplikácia je samozrejme prepracovaná do detailu a okrem odomykania budete môcť počítač aj zamknúť!

Okrem toho update priniesol aj funckiu, kedy už nemusíte klepať na váš iPhone, ale stačí sa iba dotknúť. V tomto prípade sa vám však objaví výzva, aby ste priložili váš prst na snímač odtlačkov prstov Touch ID. Bezpečnosť nadovšetko! Každopádne, je to skvelý nápad, ktorý určite poteší mnohých používateľov, pre ktorých je príliš otravné zadávať neustále heslo do svojho Macu.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 sú v zľave za vynikajúcu cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.