V Nitre sa pomaly ale isto rozrastá priemysel. Okrem toho, že sa tu začína budovať úplne nová továreň Jaguar – Land Rover, Galantská firma Jasplastik investuje až 17,6 milióna eur do postavenia nového závodu v areáli Nitra – Sever. Hoci nie je nič oficiálne, niekde v kuloároch sa šepká, že onedlho sa tu začne vyrábať Apple TV!

Bude sa Apple TV vyrábať v Nitre?

Apple TV, malá nenápadná krabička pod televízorom s pomerne nápadným ovládačom a s nápadným dizajnom, je obľúbeným produktom ako v Amerike, tak pomaly aj u nás. Tieto zariadenia sa vyrábajú v súčasnosti pravdepodobne v Číne, no Slovensko bude možno ďalšia krajina, odkiaľ budú Apple TV putovať. Pozri si indície.

- Reklama -

Jasplastik je firma, ktorá na Slovenskom trhu pôsobí okolo 15 rokov. Počas tohto pôsobenia vyrába rôzne plastové diely a dobré skúsenosti má napríklad aj s výrobou televízorov. Momentálne sa ale firme príliš nedarí a dá sa povedať, že v podstate len prežíva.

V minulosti sa ale darilo, konkrétne v rokoch 2009 a 2011 mala firma obrovské zisky a darilo sa jej. Dnes, kedy je vo firme obdobie sucha zrazu z ničoho nič investuje 17,6 milióna eur na postavenie výrobnej haly? Navyše má ísť o výstavbu pre závod, v ktorom sa bude vyrábať zatiaľ neznámy produkt. K tomu má firma skúsenosti s výrobou TV.

Apple TV - svetapple.sk

Na Slovensku okrem iného pôsobí aj spoločnosť Foxconn, ktorá by mohla potenciálne plastové telo Apple TV odoberať a ako všetci dobre vieme, Foxconn je spoločnosť, ktorá montuje hneď viacero zariadení spoločnosti Apple. Pokiaľ by spoločnosť nemala dobre premyslené to, čo sa chystá urobiť, pravdepodobne by len tak neinvestovala 17,6 milióna euro v zlom období.

Navyše produkty Apple sa veľmi dobre predávajú a hlavne je o ne trvalý záujem, čo znamená, že bude veľa roboty a ako to už v prípade Applu býva, dobre platenej roboty, nakoľko spracovanie je na vyššej úrovni. Samozrejme, zatiaľ ide len a len o špekulácie a nemôžeme vydať oficiálny verdikt, no pokiaľ si spojíme súvislosti dokopy, vychádza nám, že by Apple skutočne mohlo vyrábať Apple TV u nás, na Slovensku!

Apple TV - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.