Sme síce web, ktorý sa primárne zaujíma o to, čo sa deje v Apple svete, no to neznamená, že vám sem tam neprinesieme nejaké to info „zvonku“. Narazili sme totižto na celkom zaujímavé video, ktoré by sa ti mohlo páčiť už len preto, že ide o niečo netradičné. Ak si si doteraz myslel, že automobilové reklamy sa natáčajú so skutočnými vozidlami, nie je to tak celkom pravda. Vo veľkom zastúpení ich už dnes totižto nahrádza BlackBird!

Automobilové reklamy

Automobilové reklamy dnes ukazujú naozaj veľa, no nejde len o predvádzanie vozidiel ako takých. Často ide aj o kaskadérske kúsky, ktoré nemusia byť úplne bezpečné. Dané autá by ich nemuseli zvládnuť alebo by sa skrátka niečo pokazilo, rozbilo, nefungovalo, čím by sa daná reklama predražila. Tento problém ale rieši zaujímavý „automobil“ – Mill BlackBird.

- Reklama -

Ide vlastne o elektrickú platformu, ktorá má samostatnú možnosť nastavenia rozteče kolies či výšky a pruženia, vďaka čomu dokáže napodobniť prakticky akýkoľvek automobil na tomto svete. Výborné je to, že ide o skutočný automobil, má totižto 4 kolesa a rovnaké jazdné vlastnosti. Aj preto vyzerá veľká časť akcie až extrémne dynamicky a reálne a ani by si nepovedal, že nejde o záber reálneho vozidla. Naozaj však veľa krát nejde.

Všetko sa natočí pomocou BlackBirdu a následne hodí do počítača. Tu sa priamo na BlackBird položí CGI model daného automobilu, ktorý je dokonalo prepracovaný. V počítači sa upravia nejaké odlesky, tiene a podobne, no a výsledok je dokonalá reklama. Tá pôsobí neskutočne reálne a tiež akčne, čo by sa s normálnymi automobilmi robilo ťažšie. Takáto reklama by bola tiež nákladnejšia na výrobu. BlackBird je jednoduchý, dá sa ľahko nastaviť a britská firma, ktorá ho vyvinula a vyrába, ho vyváža prakticky do celého sveta, takže sa dá použiť naozaj kdekoľvek.

BlackBird - svetapple.sk

Ďalšie výhody BlackBird

Ďalšie výhody tohto pozoruhodného zariadenia sú napríklad vo filme. Práve tu sa natáča priveľa nebezpečných scén. V nich sa často pracuje s naozajstnými automobilmi, prípadne s automobilmi, z ktorých sa stanú naozajstné po úprave v počítači. Toto dokáže vyriešiť BlackBird, jednoducho nebude treba upravovať žiadne staré autá do čiernej farby, len naštartovať, upraviť rázvor a výšku a môže sa ísť na natáčanie. Všetko bude lacnejšie, rýchlejšie, jednoduchšie a hlavne bezpečnejšie.

Okrem toho sa dajú zábery využiť opätovne a kedykoľvek do nich vložiť napríklad novší model či mierne poupraviť ten starý (napríklad faceliftom). Táto technológia nemá asi nič spoločné s Applom, no chceli sme ti ukázať niečo nové a zaujímavé. A ozaj, až tak odveci to nie je. Sme si totižto istí, že chalani dané reklamy strihajú na Macoch vo FinalCute. To znamená, že tam nejaká spojitosť je, aj keď maličká!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.