Apple je jedna z najväčších firiem na svete a jeho produkty používajú milióny ľudí. Presne preto musí mať aj poriadne výrobné závody na tieto produkty a presne preto si prenajíma Pegatron, v ktorom pracuje až 50 000 ľudí. Najnovšie do svojich výrobných závodov vpustil Pegatron chalanov z Bloombergu, ktorým vôbec po prvý krát dovolil v továrni fotiť. Pozri sa spolu s nami na podmienky, kde pracuje obrovské množstvo ľudí a montuje naše milované telefóny!

Tu sa vyrábajú iPhony, po prvý krát sem môžeš nazrieť aj ty!

Začali by sme asi bezpečnosťou, tá musí byť v továrňach Apple na najvyššej možnej úrovni. Všetci zamestnanci Pegatronu musia prejsť cez identifikačné karty a turnikety. Tu ich sníma kamera, ktorá im skenuje tvár, aby sa do továrne náhodou nedostal niekto, kto tam nemá čo robiť. Všetko pokračuje prechádzkou cez kamery s detekciou kovu, aby náhodou neunikli komponenty či samotné telefóny.

- Reklama -

Identifikačné karty sú ale veľmi univerzálne, neslúžia len na vstup/odchod z továrne, ale zamestnanci pomocou nich môžu normálne platiť, napríklad pri stravovaní či kontrolovať svoje odpracované hodiny na špeciálnych čítačkách. Pomocou kariet sa potom zamestnanci dostávajú aj do rôznych priestorov v továrni. Je to teda taký bezpečnostný systém, pomocou ktorého sa dá všetko jednoducho odsledovať.

Identifikačné karty - svetapple.sk

Pokiaľ pracovník urobí nadčas, zapíše sa mu v súlade s predpismi spoločnosti Apple. Každý zamestnanec je totižto sledovaný autorizačným systémom, ktorý o ňom vie, dá sa povedať, všetko. Vie, koľko odpracoval a vie tiež to, koľko minul na obed. Pomocou tohto systému si Apple môže dokonalo odkontrolovať, či sa v továrni pracuje v súlade s jeho predpismi alebo je niečo porušované. Apple v poslednej dobe dbá aj na fabriky, kde sa iPhony vyrábajú, keďže dávnejšie mal na krku veľký škandál kvôli „otrokom“ v továrňach.

Základná mzda vo fabrike Pegtronu je 2020 juanov, čo je v prepočte asi 274€. To je síce veľmi málo aj na tunajšie pomery, ale zamestnanci si častokrát dokážu vďaka nadčasom zarobiť aj dvojnásobok tejto sumy. Chcel by si v takejto továrni pracovať alebo si rád za svoj súčasný job?

 Pegatron - svetapple.sk

Stravovacie miesto - svetapple.sk

Zamestnanci Pegatronu stoja v zástupe - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.