Aj napriek tomu, že sa navonok tieto spoločnosti nemajú vôbec v láske, vo vnútri musia spolupracovať. Jablková spoločnosť platí a Samsung vyrába! Presne tak tomu bude aj v prípade nových čipov Apple A9, ktoré uvidíme už v budúcoročných zariadeniach! 

Potvrdené!

Všetko je to potvrdené! Samsung bude vyrábať procesory Apple A9 do budúcoročných iOS produktov. Potvrdil to priamo prezident divízie pre výrobu čipov Kim Ki-Nam na svojej poslednej tlačovej konferencii. Povedal, že Samsung bude opäť vyrábať procesory pre nové iPhony či iPady. Konkrétne pôjde o procesory s označením  Apple A9!

387x520xSamsung-Galaxy-Note-4-headstart-for-iPhone-7-1
Už vieme prečo Samsung pomáhal Apple s dizajnom iPhonu 7! Veď momentálne mu pomáha s procesormi 🙂 😀 – svetapple.sk

14 nm technológia

Tento rok bola väčšina čipov vyrábaná spoločnosťou TSMC. Tu ich však dokážu vyrábať len pomocou 20 nm technológie. Už teraz je teda jasné, že budúce procesory, ktoré uvidíme v iPhone 6S či iPade Air (3), budú vyrábané pomocou 14 nm technológie. Podľa všetkého si teda Samsung opäť raz prilepší v medziročných ziskoch, keďže po tom, ako výroba začala, len v spoločnosti TSMC graf medziročných ziskov výrazne klesol!

Apple-A8
Súčasné čipy vyrába spoločnosť TSMC – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.