Juhokórejský gigant a zároveň najväčší konkurent Jablkovej spoločnosti Samsung sa chystá uviesť na trh svoju novú vlajkovú loď už čoskoro. Toto zariadenie totiž plánuje uviesť na výstave CES v Las Vegas 2015. Táto výstava sa koná už začiatkom budúceho roka. V Samsungu sú vraj nútení termín predstavenia posunúť z dôvodu nízkeho záujmu o súčasný model S5!

Dve verzie!

Samsung už dávnejšie prehlásil, že na jeho novej vlajkovej lodi zapracuje a jej vývoj začne prakticky od nuly z dôvodu, že o súčasný model je veľmi nízky záujem, čo sa samozrejme podpísalo aj pod nízke zisky spoločnosti. Podľa všetkého by sa mali na trh dostať rovno dve verzie a to klasická S6 a potom S6 Edge, ktorá bude mať podobne ako Note 4 Edge zaoblený displej. Tentokrát to však nebude len na pravej strane, ako v prípade druhého menovaného smartfónú ale aj na strane ľavej, čím by sme mohli dostať veľmi praktické zariadenie!

- Reklama -

45 000 000 predaných kusov

Najnovšie správy hovoria o pomerne optimistických 45 000 000 predaných kusoch za budúci rok, z ktorých by až približne 10 000 000 mala tvoriť práve verzia Edge so zahnutým displejom. Pod “kapotou” tohoto zariadenia by sme potom mali objaviť najnovší procesor Snapdragon 810 alebo Exynos 7 octa, fotoaparát s vysokým rozlíšením, ku ktorému by sa mala dostať aj optická stabilizácia. Ovládanie by malo prebiehať cez QHD displej, ktorého uhlopriečku zatiaľ nevieme, no vieme, že ide o zbytočne prehnané rozlíšenie!

Samsung Note 4 Edge - svetapple.sk
Samsung Note 4 Edge – svetapple.sk

Dizajn, predstavenie

Toto zariadenie by malo pozostávať z kovového rámčeka a pravdepodobne plastu alebo iného materiálu. V podstate by mal pripomínať nový Galaxy Note 4 či Galaxy Alpha. Pokiaľ by sa Samsungu podarilo smartfón dokončiť a predstaviť ho už v januári, získal by ohromnú konkurenčnú výhodu, keďže by jeho predaje prebiehali počas celého budúceho roka na rozdiel od Apple, kde by to boli len približne 3 mesiace (v prípade, že iPhone 6S/6S Plus bude predstavený v septembri). Tieto informácie síce nevieme potvrdiť so 100% pravdepodobnosťou, no podľa všetkého v Samsungu robia všetko preto, aby predstavili čo najdokonalejšie zariadenie!

Samsung Galaxy Alpha - svetapple.sk
Samsung Galaxy Alpha – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.