O tom, že Samsung kopíruje Apple sa píše pomerne často. Jedná sa väčšinou o mobilné zariadenia. V poslednej dobe ale máme pocit, že Samsung hľadá svoju vlastnú cestu. Nepotvrdzuje to ale posledný produkt. Samsung Notebook 7 a Notebook 7 Force je postavený proti MacBooku Pro. Nie je to len podobná technológia ale aj dizajn!

Samsung kopíruje Apple neoriginálnym dizajnom

V dnešnej dobe ľudia chcú vlastniť niečo štýlové. Spoločnosť Apple to veľmi dobre vie a tak sú jej produkty vždy prepracované do posledného detailu. Čo sa vizuálnej stránky týka, nájdeme tu tvary a materiály patriace výhradne do luxusnej triedy počítačov. nejedná sa teda o žiaden plast a podobne. Samsung vyrába okrem mobilných zariadení aj svoje vlastné počítače. Teraz predstavil celkom nové modely, ktoré označuje ako Samsung Notebook 7 a Samsung Notebook 7 Force. Všetko je na nich pekné až sa človek zamýšľa ako je to vlastne možné.

Je to pri tom jednoducho. Samsung kopíruje Apple. Dizajn akoby z oka vypadol MacBooku Pro, s ktorým zdiela podobný materiál, rovnako veľký TrackPad, podobne podsvietenú klávesnicu, no hlavne tvar. Všimnite si napríklad detail na otváranie displeja či jemne skosené hrany. Týmto všetkým si je zariadenie tak moc podobné produktom od Applu.

Samsung kopíruje Apple. Predstavil svoj MacBook Pro. - svetapple.sk
Samsung kopíruje Apple. Predstavil svoj MacBook Pro. – svetapple.sk

Samsung kopíruje Apple. Predstavil svoj MacBook Pro. - svetapple.sk
Samsung kopíruje Apple. Predstavil svoj MacBook Pro. – svetapple.sk

MacBook Pro v čiernej farbe?

Samsung urobil napokon aspoň niečo originálne. Notebook 7 a Notebook 7 Force vyzdobil aj do elegantnej čiernej farby (podľa obrázkov bude dostupný aj v striebornej). Práve vďaka tomu si môžeme sami predstaviť ako by asi vyzeral skoro identický MacBook Pro v tomto odtieni, ktorí mnohí používatelia už roky žiadajú. Na jednej strane je toto riešenie možno veľmi elegantné, na strane druhej si nie sme istí, či je aj také praktické.

Samsung kopíruje Apple. Predstavil svoj MacBook Pro. - svetapple.sk
Čierna nemusí byť práve praktická – svetapple.sk

Akákoľvek nehoda podpísaná škrabancom by sa na čiernej ploche vyobrazila a svietila by vždy, keď by sme sa na počítač pozreli. Každopádne Samsung nekritizujeme. Nech si ide vlastnou cestou tak ako pri mobilných zariadeniach. Tu už veru nemáme veľmi pocit, že sa tak moc inšpiruje dizajnom Apple ako kedysi!

Samsung kopíruje Apple. Predstavil svoj MacBook Pro. - svetapple.sk
Podobnosť je evidentná – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here