Samsung je jedna zo spoločností, ktorá sa rada inšpiruje tým, čo jej americkí susedia predstavili vo svojich vlajkových lodiach pár mesiacov dozadu. Už za to bola niekoľkokrát na súde a súd prehrala, ale očividne jej vôbec nerobí problém kopírovať naďalej. Tento krát ale ponúka niečo, čo existovalo už pred tým, ako to predstavil Apple, takže to nie je úplne tak kopírovanie. Táto funkcia v novom Galaxy S7 ale doslova kričí meno výrobcu, od ktorého sa Samsung inšpiroval.

Samsung okopíroval v Galaxy S7 jednu kľúčovú funkciu iPhonu 6S!

Nové technológie prichádzajú pomerne rýchlo a človek sa z toho pomaly ani nestíha spamätať. Jeden predstaví niečo, čo na druhý deň už nie je žiadna novinka lebo to majú všetci. Apple má jednu výhodu a zároveň aj nevýhodu. Takéto nápady poväčšine predstavuje on, avšak nevýhoda je tá, že len pár mesiacov trvá, kým tú istú technológiu alebo nápad majú aj ďalší technologický giganti pod svojim patentom.

- Reklama -

To platí aj napríklad o Selfie blesku, ktorý sme mohli po prvý krát vidieť v prípade Apple už v septembri tohto roka. Problémom bolo, že Apple nechcelo zakomponovať LED diódu do predného panelu ku kamere kvôli dizajnu, a tak jednoducho upravila podsvietenie displeja tak, aby na pár stotiniek sekundy, tesne pred vytvorením snímku zasvietil displej 3x silnejšie, ako keď nastavíš jas na maximum. Vďaka tomu sú fotky svetlejšie, poprípade ich aj skutočne vidno napríklad v tme alebo horších svetelných podmienkach.

Retina Flash - svetapple.sk

Tento nápad ale nie je úplne tak nápad Apple, to by asi bolo treba tiež spomenúť. Už dávnejšie s ním prišla napríklad sociálna sieť Snapchat, ktorá takúto možnosť ponúkala napríklad pri fotkách alebo natáčaní videí na prednú kameru. každopádne, Apple to vyriešilo sofistikovaným spôsobom a práve vďaka nemu je fotka jasnejšia ako napríklad cez Snapchat.

Čo na to ale druhý najväčší výrobca smartfónov na svete? Očividne si aj v Južnej Kórei chcú robiť svetlejšie selfie fotky a práve nad tým, ako to urobiť nemuseli príliš dlho rozmýšľať, stačilo sa pozrieť na Apple, ktoré túto funckiu okrem iného aj značne propagovalo.

Samsung teda získal po novom aj selfie blesk, pri ktorom je jasné, odkiaľ čerpal inšpiráciu. Každopádne ale má jedno šťastie, že Apple nebolo úplne prvé, ktoré takéto niečo ukázalo svetu. Aktuálna cena Samsung Galaxy S7 sa v slovenských e-shopoch pohybuje medzi (Zdroj: Heureka.sk, )

Samsung - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.