Určite už vieš, že spoločnosť Samsung bola nútená ukončiť predaje a tiež pozastaviť výrobu svojej najnovšej vlajkovej lode, modelu Galaxy Note 7, nakoľko jeho explózie boli veľmi nebezpečné a mohli ohroziť zdravie používateľov. To je v tomto prípade na prvom mieste, a tak sa netreba čudovať rozhodnutiu juhokórejskej spoločnosti. Dnes rozposlal balenia, do ktorých majú používatelia zariadenia zabaliť a celú obálku odniesť do autorizovaného servisu, prípadne na adresu e-shopu. Celé je to ale pomerne vtipné aj keď je pravda, že situácia je vážna.

Krabica

Krabica, ktorá sa najnovšie dostala do rúk majiteľov, ktorí vlastnia tento neúspešný model je pomerne smiešne riešenie, avšak na druhú stranu aspoň vieme, že túto situáciu nikto v Samsungu nepodceňuje. Kartónový obal sa skladá celkovo zo štyroch menších krabíc. Balenie je teda hrubé a hlavne bezpečné. Nachádza sa v ňom aj teploizolačná vrstva, to aby sa predišlo ďalším problémom. Samsung dokonca do balenia zakomponoval aj mikroténové rukavice, mysleli teda na každý detail, až to vyzerá celkom vtipne.

- Reklama -

Áno, je pravda, že situácia je veľmi vážna a predaje Samsungu rovnako tak, ako aj zisky razantne klesnú. Note 7 bol jednoducho veľká strata a to nehovoríme ani o tom, ako táto veľmi nepríjemná situácia poškodila pomerne dobré renomé značky. Vlastne je to veľmi podobné ako keď sa pred dvoma rokmi Applu ohýbal iPhone 7 s tým rozdielom, že toto je pre používateľa omnoho nebezpečnejšie a tento produkt sa neoplatí používať. Samsung teda musel rozposlať bezpečnostné balenie a hoci je tu predovšetkým preto, aby sa nikomu nič nestalo, vyzerá minimálne veľmi vtipne.

Note 7 - svetapple.sk

My ti dnes ukážeme pohľad na toto balenie, ktoré uvidíš kompletne na videu. Myslíme si, že pobaví aj teba. Kompetentní vo firme taktiež prikazujú aby boli pred vložením všetky Note 7-mičky poriadne vypnuté, aby nevznikol žiaden požiar, ani nič podobné. Ak sa teda dočkáš aj ty tejto vtipnej krabičky, ktorá ti môže ochrániť zdravie, nezabudni na tento fakt. Nebudeš úplne posledný, kto bude so zariadením a balením manipulovať a určite nebude veľmi príjemné, keď vybuchne nejaký Note v dodávke prípadne priamo v rukách niekoho, kto ho bude niesť na bezpečné miesto.

Čo si o celej tejto situácii myslíš ty? Urobil Samsung dobre, že stiahol Note 7 z predaja alebo zastávaš názor, že bezpečnostné riziko bolo príliš nízke na tak razantný krok? Svoj názor nám vyjadri v komentároch, budeme radi za každý jeden príspevok! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.