Samsung je spoločnosť, ktorá už s Applom bojuje dlhé roky. Hoci sú na poli smartfónov, tabletov či počítačov veľkí rivali, stále musia spolupracovať. V prvom rade preto, že Samsung je aj výrobcom komponentov, ktoré dodáva pre iPhone. Apple je na druhej strane dobrý zákazník a jeden bez druhého si to zrejme nevedia predstaviť. Ani to však nezastavilo Samsung pred tým, aby si do Applu trošíčku rýpol!

Posmešky od Samsungu

Samsung už dlhé roky robí isté posmešky voči jablkovej spoločnosti. Nejde o posmešky, pri ktorých by bolo potrebné napádať tú druhú spoločnosť až súdnou cestou. Predsalen je to však jemná provokácia, ktorá stavia Apple do pozície „toho zlého“. Na druhú stranu, práve Apple je tá spoločnosť, ktorá predáva a Samsung sa často len nečinne prizerá. Pri jeho „vtipných“ reklamách sa teda strápňuje veľmi často on sám už len svojimi reálnymi výsledkami.

Niekedy reklamy vedia dobre pobaviť aj tú druhú stranu, hoci je narážka mierená priamo na nich. Ak je reklama vtipná a je vyrobená s nadhľadom, tak je jasné, že sa bude páčiť všetkým stranám. Chceli sme tým iba povedať, že Samsung si sem tam rýpne, je to normálne. Avšak, tento krát si nerýpol len v reklame ale rýpol si priamo na Keynote, kde bol predstavený Samsung Galaxy Note 7!

Predstavenie Galaxy Note 7

V prvom rade by sme mali podotknúť, že ide o jednu z vlajkových lodí spoločnosti Samsung. Je teda veľmi dôležité, aby bol telefón predstavený s čo najväčším dôrazom na novinky. Musí, aby presvedčil kupcov o tom, že práve toto je ten tovar, ktorý potrebujú a chcú ho mať vo svojich vreckách. Presne preto bolo počas predstavovania spomenuté to, aký je nový telefón extrémne výkonný, ako dokáže odomknúť systém len tým, že prečíta tvoju rohovku a tiež to, že je vodeodolný.

Note - svetapple.sk

V Samsungu očividne sledujú aj dianie okolo Applu, pretože si neodpustili aj jednu nepríjemnú poznámočku. Tá, bohužiaľ, momentálne trápi ľudí po celom svete. Zrazu, počas prezentácie, nastalo pár sekundové ticho a viceprezident marketingu, Justin Denison položil zákernú rečnícku otázku. „Chcete vedieť, čo ešte príde?“.

Opýtal sa a zároveň si hneď aj odpovedal „Audiojack“. Celé to ešte jemne okorenil tým, že za týmto celým dodal poslednú poznámku „Len hovorím“. A toto je presne ten humor, ktorý pobavil aj nás. Hoci je to evidentný útok na zatiaľ dokonca ani nepredstavené zariadenie, pobavil aj nás a to si všetci v redakcií „frčíme“ na všetkom, čo má iOS či OSX.

Video z predstavenia

Pokiaľ si zvedavý, ako to celé počas predstavovania vyzeralo a chceš počuť aj túto vydarenú frázičku ako vtip na videu, určite si pozri video nižšie pod týmto textom. Naozaj to povedal celkom smiešne nie? My každopádne držíme Samsungu palce, nech sa im darí a nech do konca roka predajú aspoň zlomok z toho, čo Apple preda za prvé tri dni predaja nových iPhonov. Tie prídu už v septembri a pravdepodobne najväčšia „tragédia“ bude spomínaný audiojack. Skutočne nám bude chýbať, ale netreba zabúdať ani na to, že Apple to už nejako vymyslí! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.