Spoločnosť Samsung dnes zverejnila svoju predpoveď pre WSJ, ktorá tvrdí že v budúcnosti bude jej podiel na trhu výrazne lepší, pretože zisky porastú na podstatne priaznivejšie čísla. Paradoxom ale je, že tieto peniaze nebudú pochádzať z predaja smartfónov či tabletov ale z predaja komponentov pre svoju konkurenciu!

Samsung a Apple

Ako už všetci dobre vieme, Samsung je skutočný výrobný gigant v oblasti rôznych komponentov ako sú napríklad čipy, displeje či operačné pamäte pre mobilné zariadenie. Napríklad aj taký iPhone 6S má procesor od Samsungu. Apple používa ale aj iné dielce od Samsungu, ktoré však presne nepoznáme nakoľko nehrajú v telefóne až tak dôležitú úlohu.

- Reklama -

Samsung teraz tvrdí, že o pár rokov budú jeho výsledky úplne niekde inde a nebude to z predaja modelovej rady Galaxy. Juhokórejský gigant zarobí práve na spoločniciach akou je Apple. Napriek tomu, že sa obe verejne nenávidia a jedna z nich točí neustále provokačné reklamy, musia spolupracovať, ináč by sme tu asi iPhone v takom množstve v akom je nemali. Prečo? Lebo Samsung dokáže vyrábať rýchlo a efektívne a presne to je to, čo Apple potrebuje. Pokiaľ je to navyše za dobrú cenu, tak Apple berie a je mu jedno, že ide o firmu, ktorá proti nemu bojuje!

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here