Každý z nás pozná hlasovú asistentku Siri, ktorá bola predstavená ešte v roku 2011. Prešli už takmer štyri roky od tej chvíle, kedy sa objavila ako súčasť iPhonu 4S, no ešte stále nevie rozprávať slovenským jazykom. To sa však môže už čoskoro zmeniť! iOS 8.1.2 totiž obsahuje špeciálnu zložku, v ktorej sa nachádzajú príkazy pre asistentku Siri v slovenskom, českom a dokonca aj poľskom jazyku!

Siri v slovenčine!

V iOS 8.1.2 sa objavila nová skvelá informácia a to v podobe nášho rodného jazyka (ale aj českého či poľského), ktorý bol objavený v súbore Localizable.strings. Ide o súbor s príkazmi a pridelenými textovými reťazcami špeciálne pre hlasovú asistentku Siri. To, že sa objavili tieto súbory priamo v iOS 8.1.2, je pre nás všetkých samozrejme skvelou správou, keďže to môže naznačovať to, že sa hlasová asistentka Siri konečne naučí rozprávať aj po slovensky a teda bude reálne využiteľná aj v našich končinách. Zatiaľ presne nevieme, kedy sa jej dočkáme, no vieme, že Apple so slovenským jazykom počíta a nachádza sa v dokumentoch Siri! Uvidíme teda ako veci pôjdu a o všetkom vás samozrejme budeme pravidelne a v čas informovať! Tak čo tešíte sa?

Siri-svetapple.sk
Siri-svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Google má obrovský problém. Apple vyvíja vlastný vyhľadávač pre iPhone a Mac. Firma to ale vôbec nemá ľahké
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.