Siri je hlasová asistentka, ktorá v našich končinách nemá až taký význam ako napríklad v USA, čo je trh, ktorý je pre ňu primárne určený. Neraz sa stane, že Slovák od nej nedostane to, čo chce pretože mu Siri jednoducho nerozumie.

Ale zrejme to nie je len náš problém jazykovej bariéry. Ako CEO spoločnosti Slack uviedol pre Wall Street Journal uviedol, Siri je úplne nepoužiteľná!

Siri je nanič

Osobne Siri nepoužívam, jednak preto lebo mi po Slovensky nerozumie a po druhé preto, lebo mi nerozumie často ani po Anglicky a to nech sa snažím jak sa snažím.

Ono to zas taká tragédia nie je, pretože Siri v našich končinách nemá takmer nijakú podporu. Zato v USA, ti povie presné výsledky všetkého, na čo si len spomenieš a rovnako ti prezradí program do kina a podobne.

To je na jednej strane pekné a Slovák si povie, že nám Siri nerozumie predovšetkým kvôli jazykovej bariére a možno trošku inému prízvuku (aj keď musím uznať, že v poslednom čase sa rozpoznávanie reči posunulo výrazne dopredu).

To čo však nefunguje tu, nefunguje ani v Amerike a celkom sa nad tým rozhorčuje CEO spoločnosti Slack, ktorý si pre magazín Wall Street Journal nedával servítku pred ústa.

„Spoločnosť Apple minula miliardy dolárov na vývoj hlasovej asistentky a stovky inžinierov minulo svoj drahocenný čas na jej vývoj. A výsledok? Siri je úplný idiot. Je takmer nepoužiteľná!“

Takéto ostré slová na účet hlasovej asistentky od Apple sme nepočuli naozaj dlho. Žiaľ aj keď neradi, musíme s ním súhlasiť. Sám uviedol, že mu Siri často nerozumie a jednoducho ani zďaleka nefunguje tak, ako ostatné Apple produkty.

Pokiaľ sa pozrieme aj na jej vývoj zistíme, že zamestnanci Applu až tak moc Siri nechceli ale Steve Jobs v nej videl obrovský potenciál. On bol najvyšší a keď povedal, že Siri v iOS 6 bude, tak tam musela byť. Uvidíme, ako to s jej vývojom pôjde ďalej ale samozrejme jej držíme palce, aby bolo takýchto kritík smerovaných na ňu čo najmenej! 🙂

Prečítajte si tiež  Apple Vás naučí používať Siri. Vytvoril pre ňu vlastnú podstránku!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.