Skener v mobile? Tento je skvelý!

0

Pokiaľ pracuješ v kancelárií či vlastne v ktoromkoľvek odvetví, určite poznáš nástroj známy ako skener. Vlastne tento nástroj dennodenne používaš na prefocovanie a rozmnožovanie si rôznych dokumentov, fotografií a podobne, ktoré potrebuješ pri svojej práci využívať. Google predstavil aplikáciu PhotoScan, ktorá slúži presne na tento účel. Je to jednoduchý skener, ktorý môžeš mať vo svojom iPhone aj ty! 

PhotoScan

Aplikácií na skenovanie aplikácií nájdeš v AppStore nájdeš pomerne dosť. Vývojári sa predbiehali v tom, kto urobí lepšiu aplikáciu čo sa užívateľského prostredia týka. Žiaľ však trochu zabúdajú na samotnú technológiu, ktorou sa dokumenty skenujú. Väčšina týchto aplikácií je veľmi jednoduchých. Všetky sú pomerne dobré, ale obávame sa, že ich rýchlo zničí konkurencia od Google zvaná ako PhotoScan. Google na to išiel ináč a pokúsil sa vytvoriť čo najjednoduchší možný spôsob, ako si naskenovať dokumenty, bez straty kvality.

PhotoScan využíva vydarený spôsob, vďaka ktorému sa človek vyhne svetelným odleskom či nerovnostiam na dokumente. Skenovanie neprebieha z klasickej fotky ale z viacerých fotiek. Telefón prechádzaš cez fotoaparát po dokumente hore a dole. Aplikácia si následne vytvorí jeden celok a sama ho aj oreže, z čoho následne vznikne tvoj dokument. Sami sme to vyskúšali a musíme Google pochváliť, tento spôsob skenovania sa naozaj podaril. Je jednoduchý, rýchly a hlavne funguje! Bolo by možno zaujímavé, keby niečo takéto používala aplikácia fotoaparátu ako vstavanú funkciu v iOS.

Na prvý pohľad je to možno hlúposť, ale stavím sa, že si každý z nás sem tam nejaký ten dokument odfotí. Takto nám to žiaľ musel priniesť vývojár tretej strany čo síce nie je zlé, ale nie je to úplne ideálne. Tak či onak, Google vytvorilo skvelý produkt a my môžeme byť radi, že máme zasa o čosi jednoduchší spôsob, ako si prefocovať dokumenty jednoducho cez telefón!

PhotoScan by Google Photos
PhotoScan by Google Photos
Developer:
Price: Free
  • PhotoScan by Google Photos Screenshot
  • PhotoScan by Google Photos Screenshot
  • PhotoScan by Google Photos Screenshot
  • PhotoScan by Google Photos Screenshot

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk