Novým trendom v oblastí technológií sú jednoznačne skladacie smartfóny. Otázne ale ostáva, či ich naozaj potrebujeme. Prečítajte si článok, prečo sú tu, aké majú v súčasnosti nedostatky a tiež to či sa Apple chystá predstaviť svoje zariadenie.

7Skladacie smartfóny pribúdajú ako huby po daždi

Skladacie telefóny. Prečo sú tu? Potrebujeme ich? - svetapple.sk
Skladacie telefóny. Prečo sú tu? Potrebujeme ich? – svetapple.sk

Kedysi bol skladací telefón len bájne sci-fi. Postupom času sa ale ukazovalo, že niečo podobné môže byť realitou a dnes sa to splnilo. Výrobcovia už dlhodobo pracujú na vývoji zariadení, ktoré môžeme používať v princípe ako smartfón a tiež tablet zároveň.

Medzi popredné značky, o ktorých počúvame sú predovšetkým Samsung či Huawei, ktoré už svoje skladacie telefóny predstavili. Okrem iného tu máme ale aj firmy ako Royale, Lenovo či dokonca Apple (ktoré možnosti takéhoto zariadenia skúma). Podľa nových informácií by mala byť ďalšia generácia iPadu podobná. My síce takýto optimisti nie sme ale v priebehu 2 rokov vidíme reálne aj takúto možnosť.

A dôvod, prečo nie sme takí pozitívni? Skladacie smartfóny sú super a efektívne. Otázky sa však objavujú pri používaní či problémoch, ktoré technológiu spájajú po stránke spoľahlivosti. Poďme sa teda na to pozrieť.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.