Už prešlo niekoľko mesiacov od chvíle, kedy spoločnosť Beats spadla plne pod krídla Apple. Táto akvizícia samozrejme nebola zadarmo, a tak muselo Apple vyplatiť majiteľom až 3 miliardy amerických dolárov! A práve táto suma stojí za touto žalobou. Prečo?

Steven Lamar

Hlavný dôvod, prečo Apple žaluje túto osobu, je v podstate prostý. Steven Lamar sa podieľal ešte v roku 2006 na zakladaní dnes už hudobného giganta Beats. Pri vyplácaní neuveriteľných 3 miliárd dolárov však tento Američan nedostal ani jeden jediný cent, čo sa mu pravdepodobne príliš nepáčilo, a tak sa začal verejne sťažovať. Na svoju nenásytnosť však veľmi skoro doplatil, keďže ho právnici Jablkovej spoločnosti žalujú kvôli tvrdeniu, že je spoluzakladateľom spoločnosti Beats. Medzičasom si už totiž Lamar stihol založiť vlastnú spoločnosť ROAM, ktorá sa taktiež zaoberá výrobou slúchadiel. Problémom je údajne to, že v rôznych nadpisoch používa frázu, že bol spoluzakladateľom spoločnosti Beats, čo sa  marketingovému oddeleniu Apple pochopiteľne nepáči. Preto právnici žiadajú, aby Steven Lamar oficiálne prestal používať prehlásenie, že bol spoluzakladateľom spoločnosti v akejkoľvek forme a aby verejnosti vysvetlil, akú mal v skutočnosti v Beats úlohu!

9218-689-140509-Iovine-Dre-l
Steven Lamar spolu s Dr.Dre – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.