Slúchadlá spoločnosti Beats, ktorá už nejaký ten piatok patrí Apple, sú naozaj luxusným produktom a to nielen po stránke dizajnu ale aj po stránke „pocitu“. Tento pocit je vyvolávaný predovšetkým ich hmotnosťou, vďaka čomu si človek myslí, že sú slúchadlá naozaj pevné, odolné a v neposlednej rade aj kvalitné. Avšak toto všetko je žiaľ umelo vyvolávané pomocou 4 kovových teliesok, ktoré sa nachádzajú v tele slúchadiel.

Hmotnosť

Pravdepodobne ťa asi nikdy nezaujímalo to, koľko sú výrobné náklady slúchadiel spoločnosti Beats, Solo HD. Ak aj áno, prezradíme ti, že žiadna ohromná čiastka sa nekoná. Ide o 18 $, čo je pri predajnej cene pomerne smiešne číslo. Avšak tu treba zarátať aj náklady na balenie, vývoj, či prepravu. Potom je čiastka omnoho väčšia a Apple si „ukrojí z koláča“ toľko, koľko by si si mohol myslieť, aj keď priznávame, asi to výrobnú cenu sluchádiel niekoľkonásobne prevýši. Na ich výrobe pomerne dosť šetril a to dokazuje aj množstvo lepidla, použitého na spojoch, či celkový počet súčiastok (37), z ktorých je až 8 skrutiek.

Na to, aby celkovo slúchadlá pôsobili o čosi exkluzívnejšie, pevnejšie a odolnejšie využila spoločnosť pomerne jednoduchý trik, ktorý sa používa aj v iných produktoch pomerne často. Súčasťou 37 súčiastok sú totiž aj kovové telieska, ktoré umelo zvyšujú hmotnosť. Tak či onak, slúchadlá sú naozaj na pocit exkluzívnejšie keď sú o čosi ťažšie. Len aby používateľov nebolela z toho hlava! 😀

Prečítajte si tiež  Nová reklama od Beats pre majstrovstvá sveta vo futbale.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.