Dostanú sluchátka nový rozmer ? Apple zrejme použije klasický Lightning konektor na prepojenie slúchadiel a iPhonu. 

„Lightning“

V roku 2012 predstavilo Apple okrem okrem väčšieho 4″ displeja ešte jednu dôležitú vec. Klasický 30-pinový konektor (ktorý sa používa už len v iPode Classic) zamenilo za nový 9-pinový, ktorý sa už používa v takmer každom novom zariadení jablkovej spoločnosti.

Dve konfigurácie prepojenia

Apple prednedávnom nenápadne predstavil špecifikácie určené pre všetkých výrobcov sluchátok, ktorí sú zapojení do programu „MFI“ (Made for iPhone). Nájdeme v nich dve možne konfigurácie, v ktorých je presne určené ako má fungovať prepojenie sluchátok a iPhonu za pomoci Lightning kábla.

iphone-lightning

 

Prvá konfigurácia

 Nesie názov „Stadard Lightning Headphones“.  Ponúka jednoduchý prenos zvuku bez akýchkoľvek úprav.

Druhá konfigurácia

 „Advanced Lightning Headphones“ ponúkne omnoho rozšírenejšie funkcie. Sluchátka budú môcť byť vďaka tomuto prepojeniu napájané priamo pomocou vášho iPhone. Pokiaľ sa však nad tým zamyslím mohla by táto možnosť fungovať aj opačne.

Predstaví Apple nové sluchátka ?

Mnoho správ naznačuje aj to, že po nedávnej kúpe najnovšej akvizície Apple-u – firmy Beats by mohli v Coupertine predstaviť práve sluchátka, ktoré by priniesli nový rozmer v počúvaní hudby.

 

Prečítajte si tiež  A je to tu! Beats predstavil slúchadlá vo farbe Rose Gold!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.