Steve Jobs patril medzi najväčších inovátorov vôbec, čo je dosť dobrý dôvod na to, aby bolo o ňom spracovaných aj niekoľko jeho životopisných filmov. O ten najnovší sa mala postarať firma Sony, no údajne kvôli nezhodám s režisérom od filmu upustilo. 

Podľa Waltera Icansona

Celý film sa má niesť v duchu životopisnej knihy, ktorú napísal Waltera Icanson. Rozdelený má byť do troch častí, ktoré majú znázorňovať obdobie pred predstavením jednotlivých úspešných produktov. Jedným z nich má byť aj prvý počítač spoločnosti NeXT, ktorú Steve Jobs založil hneď potom, ako ho vyhodili z vlastného Apple. Scenárista Aaron Sorkin mal už v blízkej budúcnosti oznámiť, kto stvárni rolu Steva Jobsa v jeho životopisnom filme, no musel nám oznámiť nakoniec úplne inú správu.

wi
Film bude čerpať zo životopisnej knihy Waltera Icansona! – svetapple.sk

Nezhoda a predaj

Sony sa rozhodlo, že životopisný film skúsi predať inému štúdiu. Problémom je vraj nezhoda medzi samotným Sony a režisérom, Dannym Boylom, ktorý chcel začať film natáčať už v januári budúceho roku. Sony však chcelo začať o pár mesiacov neskôr, čo pre režiséra nebolo výhodné, kedže niektoré hlavné postavy budú natáčať aj iné filmy. Preto sa Sony rozhodlo, že film jednoducho predá. Veľký záujem oň prejavilo americké štúdio Universal, ktoré vraj vytvorilo skvelú ponuku. To, či ju Sony prijal, by sme sa mohli dočkať už počas zajtrajšieho dňa. Každopádne, o film, v ktorom má byť stvárnený legendárny Steve Jobs je vždy naozaj veľký záujem! 🙂

Universal_intro
Universal pravdepodobne prevezme nový životopisný film Steva Jobsa – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.