Spoločnosť Apple predstavila svoje finančné výsledky za 3. kvartál fiškálneho štvrťroku 2015. Podľa očakávaní spoločnosť Apple neupresnila čísla predajov hodiniek Apple Watch ale namiesto toho ich zadelila do sekcie „Ostatné produkty“, ktoré tvroili presne 9% predajov. Podľa odhadov sa ich predalo okolo 4 000 000 kusov avšak zarobiť mohli aj 1 000 000 000$!

Predaje Apple Watch

Presne tak, ako sa očakávalo, Apple skutočne neupresnilo predaje hodiniek Apple Watch, ale zaradilo ich od sekcie „Ostatné produkty.“ O hodinkách a ani ich predajoch v súčasnosti takmer nič nevieme, už dnes však môžme povedať, že Apple je s predajmi viac ako spokojný. Potvrdil to aj Tim Cook, ktorý sám dodal, že predaje sú lepšie ako začiatočné predaje prvého iPhonu (2007) a predaje iPadu (2010) z čoho sa dá vyčítať jedine úspech. Navyše povedal, že Apple Watch predaje za Jún 2015 boli vyššie ako za apríl či máj, čo je v rozpore s predošlými odhadmi analytických spoločností.

Spoločnosť Apple sa rozhodla, že predaje Apple Watch skryje do kategórie produktov „Ostatné produkty.“ Hlavným dôvodom je fakt, že spoločnosť chce tak trochu skryť spomínané predaje pred konkurenciou. Kalendárny zisk bol však 2,6 miliardy amerických dolárov čo je nárast oproti minulému roku asi cca 1 miliarda dolárov. Práve tieto peniaze môžu prichádzať práve z predajov hodiniek Apple Watch. Predaje inteligentných hodiniek by však mali ešte narásť a to najmä vďaka tomu, že spoločnosť Apple vydá WatchOS 2.0, vďaka čomu prídu do hodiniek aj natívne aplikácie. Len tak mimochodom, internetový obchod obsahuje už 8500 aplikácií.

Apple Watch Siri - svetapple.sk
Apple Watch Siri – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Watch môžu dostať prelomovú funkciu. Otestujú vodu a privolajú záchranu, ak sa budete topiť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.