Od roku 2011 sa medzi spoločnosťou Apple a Samsung tiahne dlhoročný súdny spor, pri ktorom Jablková spoločnosť žalovala Juhokórejského giganta za to, že kopíruje jeho hardware ale aj software v prípade mobilných zariadení. Tento súdny spor v poslednej dobe viacmenej stagnoval a tiahol sa do úspešného konca ale po včerajšku je všetko ináč. K Samsungu sa postavilo veľa celosvetových gigantov v oblasti technológie a namietajú, že súdny spor jednoducho Apple nemôže vyhrať.

Apple vs. Samsung

Samusngu sa začína jedno veľmi zaujímavé obdobie, keďže ho v dlhoročnom súdnom spore podržali tie najväčšie spoločnosti sveta v oblasti technológií. Aj keď to už vyzeralo tak, že Apple vyhralo a Samsung má smolu, na pomoc prichádzajú takí giganti ako napríklad Facebook, Google či Dell. Spoločnostiam sa nepáči to, že by musel Samsung platiť tak veľkú pokutu priamo zo svojho zisku spoločnosti Apple. Tvrdia, že v takom prípade by mohlo dojsť k potlačeniu inovácie.

- Reklama -
Apple vs. Samsung - svetapple.sk
Apple vs. Samsung – svetapple.sk

Spoločnosti, ktoré sa po novom postavili voči spoločnosti Apple povedali, že sa im jednoducho zdá nelogické aby gigant, akým je Smausng musel platiť Applu peniaze zo svojho zisku. Dôvodom je fakt, že výskum technológií použitých v smartfónoch je príliš náročný na to, aby mohol Samsung platiť. Tiež sa im zdá nelogické to aby Samusng musel platiť za podobnosti v SW. To by vraj mohla žalovať každá spoločnosť každú za akúkoľvek podobnosť, nehovoriac o tom, že s príchodom iOS 7 dostal tento operačný systém veľmi veľa vecí, ktoré má konkurenčný Android.

Spoločnosť Apple sa samozrejme k celému problému už stihla vyjadriť s istým podozrením voči spoločnosti Google. Súdu sa pokúsila naznačiť to, že Samsung vyrába obrovské množstvo smartfónov, ktoré využívajú operačný systém Android práve od Google a že to je hlavný dôvod, pre ktorý sa spoločnosti postavili na stranu Samsungu. Uvidíme teda, ako dopadne celý tento súdny spor avšak už dnes vieme, že to bude mať ešte veľmi zaujímavú dohru!

Software Apple - Samsung - svetapple.sk
Software Apple – Samsung – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.