Súdna vojna medzi spoločnosťou Apple a Samsung trvá už dlhé roky a z obrovského súdu sa pomaly ale isto stáva mediálne divadlo, ktoré všetci pozorne sledujeme. Tento súd sa ťahá už 4 kolá a začiatkom budúceho roka príde 5. kolo, v ktorom by sme však konečne mohli počuť aj finálny verdikt. Apple v tomto spore prišiel hneď o niekoľko patentov, ktoré pred ním vlastnil. Dostať však môže odškodné v obrovskej výške!

5. kolo

Súdny proces, ktorý sa s nami ťahá už dlhé roky, medzi dvoma spoločnosťami, ktoré by bez seba nemohli fungovať ani minútu, bude mať pravdepodobne začiatkom budúceho roka konečne svoj oficiálny verdikt, v ktorom sa rozhodne, koľko bude Samsung nútený zaplatiť Applu za patenty, ktoré porušil v minulosti. Súdny proces mal už 4. kolá a tak by sme sa mali konečne v tom piatom dočkať finálneho rozsudku.

- Reklama -

V prvom kole mal Samsusng zaplatiť Applu až neuveriteľnú 1 miliardu USD, čo naozaj nie je málo peňazí, ale keďže Samsung porušil patenty, niet sa čo čudovať. V druhom kole súdu sa však sudkyňa Lucy Koh zľutovala nad juhokórejským gigantom a ten mal zaplatiť až o 450 miliónov dolárov menej ako v prvom kole. Nasledovalo však tretie kolo, ktoré hralo v prospech Applu, kde mal Samsung zaplatiť až 930 000 000 dolárov, to sa nakoniec nekonalo a v štvrtom kole sa rozhodlo, že Samsung vlastne nemusí Applu platiť nič, pretože neodkopírovalo dizajn zariadení (s čím úplne nesúhlasíme), ale len dizajn užívateľského prostredia iOS.

Prečítaj si tiež: Apple iPhone 6 sa môže pochváliť, je odolnejší ako Samsung Galaxy Note 5 (aj S6)

5. kolo, ktoré sa bude konať začiatkom budúceho roka by však už konečne mohlo vyniesť finálny verdikt, ktorý bude hovoriť o tom, koľko má vlastne Samsung zaplatiť Apple na základe nových dôkazov a faktov. Aj keď je 1 miliarda dolárov veľká suma peňazí, tento patentový spor na seba upozornil už veľakrát a vďaka nemu sa obe spoločnosti podstatne zviditeľnili. Ak teda Samsung zaplatí Apple miliardu dolárov (keby to navyše urobil tak, ako sa kedysi hovorilo pomocou kamiónov naložených mincami) spravil by si obrovskú reklamu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.