Steve Jobs bol jeden z najznámejších podnikateľov na svete a hoci už 5 rokov nie je medzi nami, v našich srdciach ostáva minimálne jeho odkaz, ktorý sa volá Apple, dnes jedna z najznámejších spoločností na svete. Steve zomrel v roku 2011 a to vo veku 56. rokov na rakovinu pankreasu. Pokiaľ by zákernej chorobe nepodľahol, teraz by pravdepodobne v práci či so svojou rodinou oslavoval 61. narodeniny. 

Steve Jobs by oslávil 61. rokov!

Steve Jobs, najlepší podnikateľ, inovátor a tiež motivátor by počas včerajška mohol oslavovať 61. narodeniny. Narodil sa totižto 24.februára 1955, no a krátko na to putoval ešte ako bábätko na adopciu, kde si ho zobrala rodina Jobsových, ktorá ho dobre vychovala. Steve chodil napríklad aj na vysokú školu, ale vzhľadom na to, že ho príliš nebavila a nemal ani veľmi veľa peňazí, rozhodol sa štúdium ukončiť a začať niečo iné.

- Reklama -

Neprešla dlhá doba a bol tu rok 1976, kedy Steve Jobs po boku so Stevom Wozniakom zakladá spoločnosť Apple Computer. Prichádzajú prvé počítače a Apple žne jeden úspech za druhým. Zrazu sa ale vedeniu firmy nepáčilo to, aký má Jobs štýl práce a bolo ho potrebné zosadiť z vedenia. Nahradil ho John Sculley, ktorý sa v roku 1985 spolu s ostatnými rozhodol, že Jobsa z firmy vyhodí.

Steve Jobs - svetapple.sk

Steve mal teda 30 rokov, milióny na účte, no nevedel sa zmieriť s tým, že stratil “vlastné dieťa”. Založil preto novú firmu a chvíľu sa túlal v grafických odvetviach. Neskôr, keď na tom bolo Apple zle prišiel Jobs opäť do spoločnosti (písal sa rok 1996) a dá sa povedať, že ju v poslednej chvíli zachránil. Následne začalo Apple produkovať tie fantastické produkty ako iMac, iPod, iPhone či iPad. Tento príbeh už ale asi veľmi dobre poznáš.

Steve už žiaľ nie je medzi nami, no stále si ho musíme vážiť minimálne za to, čo dokázal. Preto mu za celú našu redakcie a tiež aj za vás milí čitatelia odkazujeme “Všetko najlepšie Steve”!

Steve Jobs - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.